Góly: 55. a 88. Lapoš (prvý z 11 m) - 30. Jánošík, 45. Káčer, 65. Gerebenits
Beňo - Reľovský (C) (46. Sykora), Vresilovič, Kinský (76. Grivalský), Straka, Chovanec, Kosturko, Košč, Selep (65. Šťastný), Perháč, Lapoš

MŠK Žilina
Volešák - Vallo, Kopas, Kiwior, Demiri (73. Suľa) - Bichakhchyan, Káčer (C) (46. Pečovský), Myslovič - Gerebenits, Kurminowski, Jánošík (46. Ďuriš)
Zápasové menu
Žreb 3. kola Slovaft Cupu prisúdil šošonom opäť súpera z východného Slovenska. Tentokrát išlo o Starú Ľubovňu, účastníka IV. ligy VsFZ. Šošoni tentoraz nedopustili väčšiu drámu, keď si vytvorili postupový základ už v prvom polčase. Takmer celý druhý polčas sme hrali v početnej nevýhode, no žltozelení si postup do 4. kola nenechali vziať a domácich porazili tesne 3:2.

Zostrih zápasu

V zostave šošonov sa objavili prevažne hráči zo širšieho kádra doplnení o hráčov "béčka". Pod Ľubovnianskym hradom v chladnom počasí sme sa prakticky od začiatku nasťahovali na polovicu súpera. Húženvatí domáci urputne bránili šestnástku, čo vyústilo do série piatich rohových kopov. Prvý strelecký pokus vyslal na bránu súpera David Kurminowski v 5. minúte, no domáci obranca včas zasiahol. Defenzíva šošonov si musela dať pozor po štvrťhodine hry, keď domáci Beňo z ťažkej pozície mieril len tesne vedľa Volešákovej svätyne. Staroľubovnania odolali aj po peknej akcii z 25. minúty, ktorú viedol po ľavej strane Besir Demiri, prihrávkou našiel v druhej vlne Vahana Bichakhchyana, no v pošmyknutí zakončoval vedľa. Po polhodine hry si zbehol na kolmicu Lukáš Jánošík a z uhla otvoril skóre - 0:1. Na rozdiel dvoch gólov sme mohli odskočiť po akcii z pravej strany, na ktorej konci bol Roland Gerebenits, no jeho zakončenie zo stredu pokutového územia išlo nad bránu. Krátko pred uplynutím prvého polčasu centroval Demiri na Kurminowskiho, no po jeho hlavičke nasledoval rohový kop. Ten sme rozohrali nakrátko - na konci peknej kombinácie bol kapitán Miro Káčer, ktorý skrytou prízemnou strelou prekvapil aj brankára domácich - 0:2.

Druhé dejstvo otvoril delovkou z osi ihriska Vallo, no domáci brankár vystihol pokus nášho obrancu spoza šestnástky. V 52. minúte Vallo centroval na zadnú tyč, kde číhal striedajúci Ďuriš, no domáci gólman reflexívne vykopol. O dve minúty neskôr sa domáci Perháč predral do šestnástky, kde zakročil Kiwior, no rozhodca posúdil zákrok ako nedovolený a nariadil pokutový kop. Hlavný arbiter navyše ukázal Kiwiorovi červenú kartu. K bielemu bodu sa postavil domáci Lapoš a znížil. Zápas mal tak pre domácich iný náboj, no eufóriu Starej Ľubovne sme skrotili v 65. minúte, keď najskôr v tutovke mieril Kurminowski do brvna, no k lopte sa dostal Roland Gerebenits a pohotovo dorazil - 1:3. Šošoni po strelenom góle kontrolovali hru, no prišla 88. minúta, v ktorej sme stratili loptu v strede ihriska a následný protiútok premenil v gól na 2:3 svojím druhým zásahom Lapoš. Záver zápasu sme si postrážili a postupujeme ďalej.

Záznam zápasu

HLASY PO ZÁPASE
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Úvod bol kostrbatý, kým sme sa do toho dostali. V závere prvého polčasu sme začali hrať kombinačnejšie, dostávali sme sa za chrbát obrany a strelili sme z toho dva pekné góly. Po zmene strán sme si to sami skomplikovali, Kubo Kiwior podcenil súboj a nasledovala penalta a vylúčenie. Naštrbilo to náš zámer, chceli sme viac kontrolovať hru, hoci sme to mali pod kontrolou aj v oslabení. Strelili sme tretí gól, no po individuálnej chybe sme si to opäť skomplikovali. Nastúpilo veľa mladých hráčov, boli tam lepšie aj horšie úseky. Čaká nás Nové Mesto nad Váhom, predtým sa však sústredíme na sobotný ligový súboj."
Roland Gerebenits, útočník MŠK Žilina
“Teším sa z toho, že som po dlhšom čase dostal šancu za áčko a dúfam, že som splatil trénerovi dôveru. Počas vývoja zápasu bolo dôležité, že sme gólom upokojili hru, boli sme na lopte a nemuseli sme sa naháňať za ďalšími gólmi. Pre domácich to malo náboj až do konca, keďže dokázali znížiť, ale som rád, že postupujeme ďalej. V ďalšom kole nás čaká Nové Mesto nad Váhom a musíme sa pripraviť naň zodpovedne.”