Góly: 63. Bernát - 14. a 53. Ammour, 42. Vercruysse, 44. Adouyev, 81. Vargas
ŽK: 40. Kopas, 41. Barbora, 64. Boženík, 82. Anang - 88. Cidolit
Vajs - Anang, Kopas, Moško, Barbora (46. Holáň) - Myslovič, Fazlagić (49. Mráz), Bernát (77. Gono) - Suľa, Boženík, Iľko

Montpellier HSC
Ichalalen – Carbonero (88. Cidolit), Scordato, Vidal (C), Tamas – Badu (54. Vargas), Chotard, Vercruysse (60. Benchama) – Adouyev, Nassar Chouiter (54. Robert), Ammour
Tréner Norbert Guľa spolu s Michalom Hanekom postavili proti Montpellieru najsilnejšiu možnú zostavu, z "A"-tímu sa predstavili na trávniku Benson Anang a Enis Fazlagić, ktorých dopĺňala trojica starších - stopéri Adam Kopas a Matej Moško a útočník Róbert Boženík, ktorý si navliekol aj kapitánsku pásku.

Šošoni sa neporazeného majstra Francúzska nezľakli a hneď v úvode boli aktívnejší a vypracovali si gólové šance. V 6. minúte už Boženík prehodil brankára, no na čiare ho zastúpil obranca hostí. Aj z následného rohu vznikol závar pred bránou hostí v modrom, ktorí loptu, nanešťastie, stihli odkopnúť do bezpečia. Francúzi však udreli z prvej príležitosti, Ammour dostal veľa priestoru a strelou z tridsiatich metrov to trafil nechytateľne. Guľovcov gól zaskočil, hostia ožili, no brankár Matej Vajs im nedovolil zvýšiť náskok, keď zneškodnil strelu Vercruysseho i priamy kop Adouyeva. Vyrovnanie MŠK neprišlo ani po výbornom nábehu Samuela Suľu, ktorý však bol posúdený ako ofsajdový. Vajs v našej svätyni sa musel činiť po zakončení Badua, no v 42. minúte ostal po rohu osamotený Vercruysse a hostia viedli o dva góly. Francúzi boli na koni a po rýchlej akcii z ľavej strany si našiel prízemný center Adouyeva a bolo 0:3. Prvý polčas nás tak hostia poriadne schladili, keď efektívne a tvrdo trestali naše chyby, hoci začiatok patril jasne šošonom.

Druhý polčas hrali hostia uvoľnene, hralo s nimi aj šťastie, keď strelu z diaľky tečoval Ammour pred bezmocným Vajsom a v 53. minúte bolo 0:4. V 63. minúte sme sa konečne dočkali aj my, Anang posadil výborný center na hlavu Jána Bernáta a šošoni rýchlo vyberali loptu zo siete - 1:4. Montpellier si však strážil pohodlný náskok, potvrdzoval svoju silu na lopte, no predsa sa nám naskytla šanca po rohu, ale striedajúci René Holáň mieril vedľa. Znížiť sa nepodarilo ani Boženíkovi, ktorého hľadal Anang. Tak ako v celom zápase, tak aj v 81. minúte potvrdili hostia svoju efektivitu po našich chybách. Rýchly brejk ešte nepotrestal Adouyev, ktorý mieril do žrde, no odrazenú loptu poľahky dopravil za Vajsa striedajúci Vargas. Potlesk si vyslúžila akcia šošonov z 84. minúty, kedy pálil z prvej Filip Mráz, no Ichalalen strelu kryl.

Skóre sa už nemenilo a šošoni tak vo svojej premiére v UEFA Youth League museli prehltnúť horkú pilulku od francúzskeho majstra, ktorý ich pokoril vysoko 1:5 a vytvoril si ideálnu pozíciu pred domácou odvetou, ktorá sa uskutoční 24. októbra.

Norbert Guľa, šéftréner projektu MŠK Žilina B+U19

"Začiatok nám vyšiel, no súper nás potom trestal z rýchlych protiútokov a zo štandardky, čo bolo pre nás veľmi kruté. Škoda toho úvodu, kde sme mali šance a mohli sme ísť do vedenia my. Po polčase sme spravili zmeny, fungovalo to trochu lepšie. Chalani driapali celý zápas, ale súper mal po zisku lopty veľmi dobrých hráčov na vrchných pozíciách a trestal nás ďalej. Hráčom však slúži ku cti, že to nezabalili a dreli až do konca. Bolo to pre nich frustrujúce, snažili sa hrať, niečo vymyslieť a vždy prišla gólová rana od súpera. Bola to pre nás veľká medzinárodná škola, súper pôsobil naozaj skúsenejšie. Výsledkovo nás to hnevá, pretože dnes boli Francúzi naozaj efektívni."

Róbert Boženík, kapitán MŠK Žilina U19

"Strašne ťažko sa mi rozpráva, je mi to ľúto, pretože sme do toho dali všetko. Žiaľ inkasovali sme dnes aj z pološancí, no nemáme sa za čo hanbiť. Francúzi boli na svoj vek veľmi vyspelí a hrali naozaj kvalitne. Bojovali sme, dreli, no najväčší rozdiel bol v efektivite. My sa nadrieme na gól a im to tam s ľahkosťou padá. Škoda mojej šance na začiatku, zápas by mohol byť úplne iný. Do odvety nám neostáva nič iné len tam ísť so vztýčenou hlavou a bojovať za Žilinu, pretože MŠK si takéto výsledky nezaslúži."

Ján Bernát, stredopoliar MŠK Žilina U19

"Dnes sme si prežili krutý zápas. Snažili sme sa hrať futbal, no oni boli v šestnástke efektívnejší, čo rozhodlo. V úvode sme mali aktivitu na kopačkách, no nepretavili sme to do úvodného gólu, čím sa mohol duel vyvíjať úplne inak. Gól v Lige majstrov poteší, no výsledok je fakt zlý. Hráme za Žilinu, aj v odvete budeme hájiť žltozelené farby a pokúsime sa o zázrak."