ŽK: 45. Holman, 52. Nono, 78. De Marco - 26. Anang, 28. Volešák, 40. Kiwior, 49. Králik, 52. Kaša
Rozhodca: Marhefka - Ádám, Žákech
ŠK Slovan Bratislava
Šulla – Pauschek, Bajrić, De Marco, Suchotskij – Rabiu, Nono – Holman (71. De Kamps) – Dražić (71. Daniel), Šporar (C) (81. Ratão), Moha

Volešák - Anang, Kaša, Králik, Kiwior (65. Demiri) - Káčer (C), Diaz, Bichakhchyan (74. Fazlagić) - Jánošík (58. Ďuriš), Kurminowski, Sluka
Jesenný program Slovnaft Cupu uzavreli šošoni na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava. V osemfinálovom stretnutí, ktoré sa odohralo v mínusových teplotách, vymenil tréner Jaroslav Kentoš oproti nedeľnému viac ako polovicu zostavy. Žltozelení síce ustáli úvod, no už v prvom dejstve rozhodli domáci o svojom postupe dvojicou gólov, a to ešte Volešák zneškodnil penaltu. Žltozelení boli po zmene strán niekoľkokrát blízko aspoň kontaktného gólu, no nepadlo im to tam, a tak sa do jarného štvrťfinále Slovnaft Cupu nepozrieme.

Záznam zápasu

Úvod, podobne ako v ligovom zápase, zastihol lepšie šošonov, čo v 8. minúte dokumentoval prvým, hoci zblokovaným streleckým pokusom Lukáš Jánošík. Na druhej strane nastala rovnaká situácia o minútu, keď strelcovi Holmanovi zabránil Filip Kaša. V 14. minúte sa do našej šestnástky preštrikoval Moha, Volešák mu sklzom zmaril šancu, a hoci sa lopta odrazila k Šporarovi, nášho gólmana zastúpil jeden z našich stopérov. Po dlhšom čase sa v základe objavil Vahan Bichakhchyan a v 16. minúte skúšal šťastie ďalekonosnou strelou, ktorá však letela mimo. Volešák sa musel naťahovať sa strelou Mohu v 24. minúte, ktorú vyrazil na roh. Slovanisti roh rozohrali, lopta sa dostala k Nonovi a ten s prispením Kašu poslal Slovan do vedenia. Neprešli ani dve minúty a Šporar dostal prienikovú prihrávku za našu obranu. Volešák zatiahol ručnú brzdu a rozhodca neváhal s nariadením pokutového kopu. Sám faulovaný si ju postavil na biely bod, no svoj faul odčinil, vystihol smer strely a nedovolil Slovanu odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Vyrovnať mohol Braňo Sluka v 32. minúte po Diazovej kolmej prihrávke, delovkou z ľavej strany však Šullu neprekonal. V 37. minúte po osi Moha - Dražić - Šporar zakončoval posledný menovaný efektnou pätičkou do náručia pozorného Volešáka. Šporar sa dočkal v 40. minúte po štandardnej situácii, keď hlavou predĺžil za Volešáka a uzavrel prvý polčas, ktorý vyznel jasne pre domácich.

Práve gólový Šporar načal druhé dejstvo strelou, ktorú si postrážil Volešák. S výsledkom sa snažil niečo spraviť Sluka, ktorý vypichol loptu pred vybiehajúcim Šullom, no nenašiel podporu u spoluhráčov. Oproti víkendovému, ligovému zápasu musel hlavný rozhodca vyťahovať niekoľkokrát žlté upozornenia pre aktérov na trávniku. Vrátiť do zápasu nás mohol Jánošík po chybe domácej obrany v rozohrávke, zoči-voči Šullovi mieril iba do brankára domácich. O niekoľko sekúnd dostal pas za obranu Kurminowski, nedostal sa však ani k zakončeniu, keď ho zdvojila domáca obrana. Napriek tomu sme sa dostávali do dobrých šancí častejšie než v prvej štyridsaťpäťminútovke, Vahan v 66. minúte nedostal loptu ideálne a jeho pokus pravačkou zvnútra šestnástky stihla belasá obrana zblokovať. Tieto úseky hry patrili kentošovcom, už v 67. minúte opečiatkoval spred šestnástky tvrdou strelou Sluka iba žrď bratislavskej brány. Kontaktný gól nie a nie padnúť, po štandardke sa dostal k strele z tesnej blízky Kaša, ale mieril iba vysoko nad brvno. Ani 85. minúta nezmenila stav na ukazovateli skóre, hlavička kapitána Káčera sa nezmestila medzi tri žrde.

Šošoni sa ako minulosezónny finalista lúčia s 51. ročníkom Slovenského pohára už v osemfinále, keď nedokázali streliť gól majstrovi ani v druhom stretnutí a stroskotali na štíte Slovana Bratislava.

Ján Kozák ml., tréner ŠK Slovan Bratislava
„Prvých 15-20 minút bolo vyrovnaných. Potom sme mali dobrý úsek, keď sme mohli zápas rozhodnúť. Nepodarilo sa nám to a druhý polčas sme tak trochu pretrpeli. Celkovo sme dnes neboli takí organizovaní a dôslední ako v predchádzajúcich zápasoch. Mladí hráči Žiliny vedia hrať futbal, keď im necháte priestor, využijú to. Mali sme dnes aj šťastie, plus Mišo Šulla podal výborný výkon. Tešíme sa z víťazstva. Je dobré, že aj na jar budeme mať viac zápasov. Stále máme tie najvyššie ciele v lige aj v pohári. Uvidíme, či sa nám podarí naplniť ich."
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Zase tam bol v prvom polčase cítiť príliš veľký rešpekt. Prišla hluchá pasáž, kedy sme inkasovali po štandardke, bola proti nám odpískaná penalta, následne sme mali šancu na vyrovnanie, no prišiel druhý gól. Tento úsek prakticky rozhodol, hoci sme si cez prestávku povedali pár vecí a náš výkon sa zlepšil. Dostali sme sa do niekoľkých výborných šancí, viac si ich už na Slovane nevytvoríte. Nielen dnes nás trápi premieňanie príležitostí, sme smutní, že končíme v pohári. V zostave sme oproti nedeli urobili šesť zmien, niektorí podali lepšie, iní horšie výkony."
Vahan Bichakhchyan, stredopoliar MŠK Žilina

"Chceli sme spraviť všetko pre postup. Z našej strany to nebol zlý zápas. Za vyrovnaného stavu a aj pri jednogólovom manku sme mali príležitosti, aby sme sa vrátili do zápasu aj vďaka zneškodnenej penalte nášho brankára. Keby sme dali prvý gól, možno by to vyzeralo inak. Po zmene strán sme si tiež vypracovali niekoľko šancí, ale opäť nás postihla strelecká smola a možno aj šťastie brankára súpera pri zakončení Braňa Sluku. Slovan sa presadzoval najmä po kombinačných akciách, my sme sa snažili viac strieľať, ale Slovan mal viac šťastia. Už nám teda ostáva len liga. Sústredíme sa na posledný zápas proti Senici a chceme urobiť víťaznú bodku za jesennou časťou."