Šesťgólovú prestrelku rozhodol premiérovým ligovým gólom Kaprálik, Trenčín - Žilina 2:4
Fortuna liga,
sobota 15. 8. 2020 od 18:00
Štadión MŠK Žilina
2:4(1:1)
AS Trenčín - MŠK Žilina
Góly: 45. Čataković (pok. kop), 74. Bukari - 7. Paur, 50. Iľko, 85. Kaprálik, 90. Bichakhchyan (pok. kop)
ŽK: 18. Ghali - 11. Minárik, 19. Kopas, 68. Javorček
Diváci: 1210
Rozhodca: Gemzický- Straka, Jekkel
AS Trenčín
Bergsen – Yem, Šulek (81. Križan), Kapuadi (C), Pirinen – El Mahdioui, Corryn (64. Zubairu) – Bukari, Kadák, Ghali – Čataković (64. Ikoba)

Petráš - Vallo, Kopas, Minárik, Javorček (78. Kiwior) - Myslovič, Gono, Bernát (75. Bichakhchyan) - Ďuriš (75. Kaprálik), Paur (C) (59. Kurminowski), Iľko (59. Rusnák)
Futbalisti MŠK Žilina v 3. kole nastúpili znova na Štadióne MŠK, kde boli proti Trenčínu hosťujúcim tímom. Z dôvodu nahusteného programu dostali šancu opäť rozdielné mená, ktoré proti Považanom začali výborne, čo pretavili do rýchleho úvodného gólu. Trenčania vyrovnali pred polčasom a podobne to bolo aj po prestávke. Znova sme šli rýchlo do vedenia, AS dokázalo odpovedať. Rozuzlenie naozaj vyrovnaného zápasu proti kvalitnému protivníkovi však priniesol až premiérový ligový gól mladého Adriána Kaprálika, poistku pridal v nadstavenom čase gólový Vahan Bichakhchyan.

ZOSTRIH ZÁPASU

Proti Trenčínu urobil tréner Pavol Staňo oproti Nitre viacero zmien v zostave, najviac však zaujalo meno 17-ročného Dominika Javorčeka, ktorý si na ľavej strane obrany pripísal premiéru v lige, keď nahradil chýbajúceho Branislava Sluku.

Šláger 3. kola naštartovali najskôr naše akcie, ktoré však skončila dvakrát po sebe ofsajdom kapitána Jakuba Paura. V 6. minúte aktivitou vybojoval priamy kop práve novic Javorček, k lopte sa postavil spomínaný Paur a šošoni sa radovali. Strela kapitána sa zatočila ponad múr trenčianskych hráčov do horného rohu - 0:1. V 10. minúte sa k bombe odhodlal Patrik Myslovič a s Bergsenom hralo brvno, z protiútoku ukázali rýchlosť africké krídla AS, ktoré musel zbrzdiť Ján Minárik iba za cenu faulu. Po štvrťhodine hry z našej strany opäť zakončoval Paur, hlavičkou ale neprekvapil brankára Trenčína. Minárik o pár minút zakončoval z podobnej pozície, ale mieril nad. V 22. minúte sme tlačili očami loptu mimo po štandardke El Mahdiouiho, ktorý natiahol aj Petráša, no lopta našťastie mierila mimo. Útoky sa striedali na oboch stranách, prečíslenie žltozelených v 28. minúte zobral na seba Ján Bernát, hoci mal okolo seba ešte lepšich postavených spoluhráčov. Prácu nemal Bergsen ani po centri Javorčeka z 36. minúty. Svižný futbal pokračoval aj do prestávkyv 41. minúte zamestnala Petráša strela Šuleka, ktorú musel boxovať pred seba. O dve minúty bolo takmer vyrovnané, Bukari znova potiahol po pravej strane, Kadák mieril iba do brvna. Nasledoval rohový kop, po ktorom zahral Kopas nešťastne rukou a pískala sa penalta. Tú premenil Čataković a začínalo sa odznova. Ešte v nadstavenom čase mohli ísť Trenčania aj do vedenia, Petráša zastúpil na čiare po strele Ghaliho stopér Minárik.

Úvod druhého dejstva pokračoval v znamení záveru toho prvého, až tri nepresné strelecké pokusy leteli z kopačiek Trenčanov na našu svätyňu. Z gólu sme sa zas znova pri vstupe do polčasu tešili my. Treba však povedať, že aj zásluhou chyby trenčianskej obrany, ktorá najskôr prihrala Paurovi, ten ešte neprekonal Bergsena, lopta ale prišla k Patrikovi Iľkovi, ktorý nešpekuloval a prestrelil Trenčanov - 1:2. Petráš sa musel činiť v 54. minúte po Corrynovej strele, ktorú vytlačil s námahou na roh. V 62. minúte vymyslel peknú prihrávku striedajúci Matúš Rusnák, rovnako čerstvý Dawid Kurminowski posúval pätičkou, akciu ukončila iba nepresná strela Mysloviča. Poliak na hrote bol aktívny aj o dve minúty, jeho zakončenie v páde vytlačil Bergsen. Znova to však bol rýchly futbal, po priamom kope sa tešili Trenčania v 68. minúte, Kapuadi však skóroval z ofsajdu. "Domáci" Trenčania mali loptu v týchto úsekoch častejšie na kopačkách, čo dokumentoval aj počet rohových kopov pred Petrášom. Zaslúžené vyrovnanie však neprišlo po rohu, Pirinenova spätná prihrávka našla Bukariho a bolo vyrovnané. Vzápätí striedajúci Adrián Kaprálik vysunul Kurminowskeho, Bergsen bol pripravený na jeho prudké zakončenie. Kaprálik bol aktívny, svojou aktivitou si pýtal penaltu, ale nepískalo sa. To ho však nemuselo mrzieť, Kiwior centroval na zadnú tyč a mladý krídelník nás nekompromisne poslal tretíkrát do vedenia - 2:3. Trenčania išli za vyrovnaním, zahodili niekoľko výborných šancí. V nadstavenom čase sa napokon ešte menilo skóre. Z penalty poistil naše vedenie najlepší strelec Vahan Bichakhchyan - 2:4.

Šošoni tak uspeli vďaka lepšej "muške" aj vo svojom druhom "vonkajšom" zápase, keď v prestrelke zdolali Trenčín a odčinili tak zaváhanie s Nitrou. Najbližšie sa predstavia žltozelení cez týždeň v Slovnaft Cupe na pôde Námestova, cez víkend cestujú do Pohronia.

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín
"Rád by som pogratuloval trénerovi súpera a aj jeho tímu k víťazstvu. Výsledok nás neteší, vždy keď prehráme, je to moja zodpovednosť, prehru beriem na seba. Som hrdý na svoj tím, za výkon, ktorý podal proti tak kvalitnému súperovi ako Žilina. Ak sa mám pozrieť na zápas mojou analýzou, musím povedať, že my sme boli lepší tím, mali sme šance, boli sme dominantnejší, všetko je však o výsledku a ten je lepší pre Žilinčanov. Jedna z vecí, ktorá mohla prehovoriť do zápasu, bol fakt, že sme mali o deň menej na oddych. Ale na to sa nebudem vyhovárať. Stretli sa dva tímy, ktoré hrajú podobným štýlom, dominantne, útočne. Ukázali sme to aj my dnes a takto chceme hrať, musíme však nájsť kľúč, ako vyhrávať. Sme na dobrej ceste, musíme v nej pokračovať. Chceme sa rozvíjať, ale treba, aby sme sa poučili z chýb. Nie je podstatné koľkokrát padnete, ale koľkokrát vstanete."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Dnes sme šťastní, pretože to bol veľmi ťažký zápas, ktorý sa ale musel divákom páčiť. Bolo sa na čo pozerať - šance na oboch stranách, emócie, nasadenie hráčov. Pozmenili sme znova zostavu, Dominik Javorček dobre pracuje na tréningu, preto dostal šancu. Človek má rešpekt k takým zmenám, hlavne keď pustíš tak mladého hráča do premiérového ligového zápasu s ťažkým súperom, navyše kvalitným hráčom na jeho strane. V pohode si však zastal miesto. Rozhodujúce bolo, že sme hrali ako jedno mužstvo hore-dole. Dokázali sme byť kompaktní v ofenzíve aj defenzíve. Ako sme neboli odmenení proti Nitre, dnes to prišlo a veľmi sa tešíme."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina

"Najskôr by som chcel poďakovať trénerom za šancu, ktorú mi dnes dali. Snažil som sa hrať čo najlepšie. Dôležité je, že sa vyhralo, takže prevládajú pozitívne pocity. Na začiatku sme šli do vedenia, zbytočne sme ale inkasovali. Išli sme však za výhrou, viedli sme a znova sme inkasovali, bolo to ako na hojdačke. Našťastie sme znova strelili gól, Kapo to trafil pekne, obrovská radosť aj na lavičke. Oba tímy sme útočné mužstvá, chceme hrať futbal a ani dnešok nebol iný. Sme radi za tri body, pretože to bol vyrovnaný duel."