Prvá výhra na sústredení prišla proti NK Bravo po výsledku 3:1
Góly: 37. Maružin - 2. Bichakhchyan, 75. Leitner, 89. Ďuriš
ŽK: 26. Sluka, 43. Bichakhchyan (obaja Žilina)
ZOSTAVY
Nogometni klub Bravo
1. polčas: Jospipović - Trontelj (C), Španring, Drkusić, Križan, Kavčič, Žinko, Trdin G., Tučić, Kramarič, Maružin

2. polčas: Jospipović (61. Lubej) - Šehić (85. Trdin K.), Frešer, Matko, Vodeb, Kurtović, Kirm, Nsana, Kancilija, Gradišar (85. Rovšek), Punocja

MŠK Žilina
1. polčas: Teplan - Suľa, Kopas, Nagy, Sluka (C) - Slebodník, Myslovič, Bichakhchyan - Rusnák, Jibril, Kaprálik

2. polčas: Teplan - Tandara, Leitner, Nemčík, Anang - Mráz, Goljan, Ďuriš (C), Bernát - Jambor, Kurminowski

Zápasové menu
Druhou konfrontáciou na sústredení v Slovinsku bol tím z tamojšej domácej súťaže - NK Bravo. Proti súperovi, ktorý rovnako preferuje mladých hráčov z vlastnej akadémie, nastúpili dve jedenástky. Prvá v úvodnom polčase diktovala tempo hry, no vyťažila z toho iba remízový stav 1:1. Po prestávke druhá partia musela dobýjať súpera v bloku, čo sa napokon podarilo po rohu a premiérovom góle Patrika Leitnera za "A"-tím. V závere navýšil náš náskok napokon na konečných 3:1 Dávid Ďuriš.

V druhom prípravnom zápase na sústredení v Slovinsku dal šancu tréner Pavol Staňo takmer všetkým hráčom, ktorí začínali proti Lokomotivu Moskva na lavičke.

Kormidelník Šošonov vyčlenil proti mladému slovinskému tímu dve jedenástky chalanov. V úvodnom dejstve viedol prvú partiu s kapitánskou páskou Branislav Sluka, ktorú vyprevadil na trávnik chorálom aj jediný prítomný fanúšik Šošonov. Hneď v úvodných sekundách dostal presnú prihrávku od Adama Kopasa za obranu Matúš Rusnák, ktorý mohol zužitkovať svoju rýchlosť. Jeho točenú strelu k tyči vyrazil Jospipović na rohový kop. Ten rozohral nakrátko Vahan Bichakhchyan s Tiborom Slebodníkom, ktorí si vymenili loptu, prvý menovaný sa dostal na hranici šestnástky do streleckej pozície a Šošoni viedli. Vahan sa oprel do lopty ľavačkou a jeho prízemná strela zapadla aj cez húštinu tiel presne k žrdi - 0:1. Bravo mohlo odpovedať po deviatich minútach hry, kedy sme váhali s rozohrávkou, súper ju vystihol, prekonaného Teplana ale na bránkovej čiare zastúpil dobre postavený Kopas. Aj naďalej sa zastreľoval aktívny Vahan, tentoraz nemieril presne. Činiť sa musel Teplan v bráne, ktorý v dobrej pozícii zneškodnil šancu Kavčića. Rozohrávku súpera sa podarilo vystihnúť aj žltozeleným, dobrý sklz Taofiqa Jibrila ale zakončenie nepriniesol. Na lopte sme boli každopádne častejšie a aj v 23. minúte chybovali Slovinci pred svojím pokutovým územím, Vahan si zasekol obrancu, ale tentoraz namieril iba do nôh Jospipovića. Spomínanú rýchlosť viackrát predviedol Adrián Kaprálik a na druhej strane aj Braňo Sluka, aktívny pressing a následné výpady sme ale nedoviedli do úspešného konca. V 37. minúte pálil po odrazenej lopte Slebodník iba do miest, kde stál pripravený slovinský brankár. Udreli tak z nenápadnej akcie domáci, keď dlhý nákop predĺžili na hrotového útočníka Maružina, ktorý vyhral bežecký súboj a unikajúci z uhla prepálil Teplana. Vedenie nám neprinavrátil v 41. minúte po signáli z priameho kopu Jibril, ktorý po kľučkách nemieril ľavačkou presne. Do polčasového hvizdu sa už stav nemenil, a tak začínali čerstvé jedenástky na oboch stranách druhé dejstvo za vyrovnaného stavu.

Ani s novými hráčmi sa obraz hry nezmenil, hralo sa prevažne s loptou na našich kopačkách, a tak sme boli znova o niečo aktívnejší. Dokumentovala to strela Jána Bernáta, ktorú musel súper vytlačiť na rohový kop. Zasahovať musel na druhej strane Teplan po rohovom kope a strele Nsanu. Bravo vyčkávalo viac v bloku, a tak sa nám do konsolidovanej obrany presadzovalo ťažšie. V 68. minúte si spravil miesto k strele Dawid Kurminowski, jeho projektil spoza veľkého vápna nevystrašil striedajúceho Lubeja v bráne NK. Padlo nám to až po štandardnej situácii, rohový kop ideálne zatočil pred päťku Jany Bernát, kde najvyššie vyskočil obranca Patrik Leitner, ktorý tak zaznamenal svoj prvý gól za "A"-tím - 1:2. Aktivitou hýril na ľavej strane Dávid Ďuriš, v 79. minúte sa ale do zakončenie v pokutovom území neprekľučkoval. Ten si to vynahradil o desať minút neskôr, kedy sme vyšachovali obranu súpera po osi Goljan - Jambor a spomínaný Ďuriš, ktorý do protipohybu brankára poistil našu výhru - 1:3

Šošoni si tak v príprave pripisujú druhú výhru, posledným súperom na sústredení bude v stredu chorvátska Rijeka, ktorá bude zároveň "generálkou" pred vstupom do európskych predkôl.

HLASY PO ZÁPASE
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Súper hral dnes rovnako ako my s dvomi jedenástkami. V prvom polčase vyzeralo, že nasadili kvalitnejšiu zostavu, celkovo ale zápas rozhodne splnil parametre. Počas prvého dejstva to bolo vyrovnané, no v druhom sme už dominovali. Počas neho sme hrali dobre v ofenzíve i defenzíve, nepúšťali sme súpera do žiadnych akcií, s čím som veľmi spokojný. V prvom polčase to bolo zase viac otvorené, ale taktiež to vyzeralo slušne. Súper mal dokopy dve, tri šance, ktoré zaváňali gólom, pri jednej sme spravili chybu a to nás stalo aj gól v našej sieti. Na túto situáciu sme však zvládli dobre zareagovať, čo je podstatné. Včerajší deň bol trochu ťažší a chalani mali právo byť aj unavení, no k stretnutiu pristúpili dobre a zvládli ho vyhrať. Ďalší hráči dostali priestor a využili ho dobre. Gratulujem Paťovi Leitnerovi k prvému gólu za "A"- tím. Dúfam, že mu ten gól dodá ešte väčší impulz a bude sa presadzovať ešte viac a viac. Náš výkon nebol zlý, ale podľa mňa máme ešte na viac, na lepšie výkony."
Vahan Bichakhchyan, stredopoliar MŠK Žilina
"Jednoznačne sme mohli z prvého polčasu vyťažiť viac. Mali sme šance, aby sme pridali druhý i tretí gól. Ukázali sme však dobré tempo a rovnako ako proti Lokomotivu sme dnes predviedli na ihrisku kvalitný futbal. To znamená, že ideme dobrým smerom a musíme takto pokračovať i naďalej. Predovšetkým v poslednom prípravnom stretnutí, aby sme sa čo najlepšie pripravili na Dila Gori. Určite nebol náš výkon najlepší, keďže máme ťažké nohy. Je ale normálne, keď sa tak cítime v druhom zápase prípravy, v strede sústredenia. Je to úplne odlišné ako počas ligového týždňa. Hlavne sa musíme dobre nastaviť v hlave, aby sme duel zvládli po mentálnej stránke. Pri našej gólovej situácii sme rýchlo rozohrali z rohu, boli sme dvaja na jedného, čo mi prinieslo viac priestoru. Pozrel som na bránu, vystrelil som a padlo to tam. Som šťastný, ale stále musíme poctivo pracovať smerom ku Konferenčnej lige. Musím ale povedať, že sa momentálne cítim veľmi dobre, chalani mi počas voľna chýbali a teraz som ešte šťastnejší ako doma. Tunajšie prostredie, podmienky a všetko ostatné je na top úrovni. Robíme všetko preto, aby nám začiatok ligy a Európy vyšiel čo najlepšie, a potešili sme tak aj fanúšikov na tribúnach."
Patrik Leitner, obranca MŠK Žilina

"Zo začiatku druhého polčasu to bolo z našej strany ešte trochu rozhárané, no potom sme to upokojili a snažili sa dobýjať súperovu bránu. Bravo stálo dobre v bloku a museli sme ho otvárať, čo sa nám nakoniec aj podarilo a dvomi gólmi doviedli zápas do víťazného konca. Pred mojím gólom som Tomášovi Nemčíkovi povedal, nech mi zablokuje obrancu a ja som už iba center z rohu umiestnil do brány. Samozrejme, som za gól veľmi šťastný, veľa pre mňa znamená, nakoľko bol prvý za "A"- tím. Síce sme sa cez dobre organizovaného súpera ťažko dostávali, no podľa mňa sme boli lepší a zaslúžene zvíťazili."