Fauly: 10:9

ŠK Slovan Bratislava
Šulla – Hrnčár, Križan, De Marco, Vojtko – de Kamps (C) (68. Kankava), Rabiu – Zmrhal (84. Čavrić), Adler (68. Agbo), Green – Mráz (68. Henty)

Petráš - Rusnák, Minárik (C), Nemčík, Sluka - Gono, Fazlagić (79. Slebodník), Bichakhchyan (88. Goljan) - Kaprálik, Jibril (77. Jambor), Ďuriš (77. Iľko)
Záver víkendu sľuboval šláger 8. kola Fortuna ligy, Zápas mesiaca september a stále aj súboj dvoch historicky najúspešnejších tímov novodobej histórie. Stretnutia futbalistov MŠK Žilina a Slovana majú vždy náboj a ani prvý tohtosezónny duel nebol výnimkou. Možno trochu nečakane bola aktivita na našej strane, korunovali sme ju "iba" vyrovnávajúcimi gólmi Vahana, keďže dva ľahké góly skončili aj v našej sieti. Po zmene strán sa gólostroj zasekol na oboch stranách, a tak sme sa rozišli so Slovanom zmierlivo po remíze 2:2.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo sa v šlágri na Tehelnom poli musel zaobísť bez zraneného Bensona Ananga i Jakuba Paura. Na stopérskom poste dostal príležitosť pred Adamom Kopasom ďalší odchovanec Tomáš Nemčík.

Naša úvodná aktivita po akcii z ľavej strany nepriniesla výraznejšiu šancu, center Dávida Ďuriša skrotil Šulla, neujala sa ani "repríza" od Braňa Sluku. Z čista-jasna sa menilo skóre a ani za to nemohli domáci, v neprehľadnej situácii sa zle zorientoval Tomáš Nemčík a jeho záchranný odkop skončil na prekvapenie všetkých v našej sieti. Rýchly gól nás neschladil, naopak, aktivita bola na našej strane a v 11. minúte sme sa dočkali po ruke De Kampsa v pokutovom území. Loptu si na biely bod postavil Vahan Bichakhchyan a s prehľadom ju poslal do dolného rohu slovanistickej brány - 1:1. Začínalo sa tak rýchlo odznova, a Šošoni smerovali jasne za druhým gólom, ktorý mal na nohe vo vyloženej šanci v 17. minúte Miroslav Gono, no nestihol prepasírovať loptu za vybehnutého Šullu. Nevyhrávali sme ani po brejku Vahana, ktorému terén v Bratislave príliš nepomohol. Síce unikal, no kým sa dostal na dostrel domácej svätyne, obranca ŠK ho dobehol a pokus zblokoval. Tyčka z bočnej strany zvonila aj po projektile Branislava Sluku takmer z bránkovej čiary. Sluki to skúšal aj z následného rohu, tentoraz z odrazenej lopty vysoko nad. Mohli sme pykať, zasiahol však výborne Samo Petráš, ktorý vybehol a vytečoval pokus domáceho krídelníka mimo. Domáci išli do vedenia aj druhýkrát, opäť to bol, na našu škodu, ľahký gól... Petráš nedočiahol na prízemnú strelu Mráza, ktorý kľučkami oklamal obrancov a zakončením do protipohybu aj samotného gólmana MŠK. Futbalová spravodlivosť existovala a vyrovnanie z kopačky Arména prišlo aj druhýkrát. Netradične pravačkou napriahol z hranice šestnástky a Šulla sa márne načahoval za jeho strelou, ktorá zapadla presne do vinkla - 2:2

Druhý polčas začala strela Adriána Kaprálika, ktorá napla iba bočnú sieť. Predchádzala tomu výborná defenzívna robota od Enisa Fazlagića a jeho čistý sklz. Domáci to skúšali najmä agilným Zmrhalom, ktorý vyslal pred Petráša niekoľko nebezpečných centrov. Náš brankár mal robotu aj po strele Adlera, ktorú vyriešil vyboxovaním. Aj naše ďalšie zakončenie bolo z kopačky rýchlika Kaprálika, po signáli z rohu ale netrafil loptu ideálne. "Kapo" "vykúpal" obrancu v 66. minúte, ktorý skončil na zemi, jeho prízemný center stihli upratať domáci spred Šullu. Slovan prestriedal a postupne sa aktivita preklopila na jeho stranu, šancí ale oproti prvému polčasu ubudlo. My sme odpovedali rovnako dvojitým striedaním, na trávnik sa dostal Tibor Slebodník a Patrik Iľko. V pohotovosti musel byť Petráš v 84. minúte, keď sa k odrazenej lopte dostával Green, našťastie k nemu stihli vystúpiť naši obrancovia a jeho strelu zblokovať. Zasahovať už musel pri hlavičke Hentyho, ktorá našťastie mierila do miest, kde stál. Útočný výpad si na druhej strane dovolil Sluka, Šulla stihol jeho aktivitu prerušiť. V samom závere ešte strieľal Hrnčár, no nepresne. V ďalšom Zápase mesiaca s naším účinkovaním sme si tak pripísali ďalšiu cennú remízu.

Ďalšie kolo prinesie futbal opäť pod Dubeň, v sobotu privítame doma Ružomberok od 18:00 hod.

Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan Bratislava
"Do zápasu sme vstúpili veľmi zle v defenzíve aj hore. Dostali sme zbytočné góly, za stavu 2:1 sme mali Žilinu zlomiť. Ale nemali sme dnes hráča, ktorý by strhol zápas na našu stranu. Žilina dala krásny gól na 2:2, tam sme nechali Bichakhchyana voľného, Križan sa na neho pozeral ako v kine. Remízu beriem na seba, postavil som viacero hráčov z lavičky. Nie je jednoduché hrať za Slovan, u nás je tlak väčší ako inde. Žilina vedela, čo chce hrať, ale hráči, ktorí naskočili, musia hrať lepšie. Ale zápas pre diváka bol dobrý, na ťažkom teréne sa niekedy nedalo urobiť viac. Tešíme sa na výmenu trávnika."
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"V úvode sme si strelili smolný vlastný gól, čo s nami mohlo zamávať, ale som rád, že chalani dobre zareagovali a veľmi to neprežívali. Aj toto je totiž súčasť futbalu. Rovnako ma teší, že aj Tomáš Nemčík to hodil za hlavu, neprejavil žiadnu nervozitu a v nasledujúcom priebehu pôsobil pokojne. Celé mužstvo sa vrátilo do zápasu a odohrali sme výborný prvý polčas. Hrali sme na Slovane, ihrisko nebolo ideálne, no napriek všetkému sme dokázali kombinovať a dostávať sa do nebezpečných situácií. Druhé dejstvo tiež nebolo najhoršie, ale už sme sa nedokázali dostať do finálnej fázy. Mali sme nejaké nebezpečné štandardky, na druhej strane, Slovan sa po prestriedaní rovnako kvalitných hráčov dostal viac do hry. Remízu si vážime a tešíme sa z cenného bodu. Chceli sme tu síce zabojovať o tri body a v prvom polčase sme o tom aj mohli premýšľať, no na Slovane sa body zbierajú veľmi ťažko. O to viac si to ceníme."
Miroslav Gono, stredopoliar MŠK Žilina

"Myslím si, že do zápasu sme vstúpili dobre - s nasadením, energiou a túžbou vyhrať. Po celý čas sme sa toto nastavenie snažili udržať, predovšetkým víťaznú mentalitu v hlave, ktorá nám chýbala v minulom zápase. Ak sa mám vyjadriť za celé mužstvo, tak sa nám to podľa mňa aj podarilo. Bod berieme, no nikdy nám to nebude stačiť. Mali sme príležitosti na to, aby sme stretnutie dotiahli aj do víťazného konca. V niektorých fázach sme mali navrch herne či futbalovo, ale treba rešpektovať aj veľkú kvalitu súpera. Na konci zatlačili aj oni nás a remíza je teda asi spravodlivá. Trávnik dnes nebol v ideálnom stave, no súper mal rovnaké podmienky ako my. Snažili sme sa na to adaptovať, ale treba vedieť hrať aj účelný futbal na takomto type ihriska. Pri mojej šanci sa lopta dostala nečakane ku mne, asi som trochu spanikáril a mohol som si protihráča radšej prehodiť. Skúšal som to zakončiť okolo nohy, ale brankár už ležal a nevyšlo to. Mrzí ma to, no už to nezmením."