Fauly: 15:7

Belko - Anang, Kopas, Minárik, Sluka (74. Rusnák) - Bichakhchyan (67. Gono), Fazlagić, Slebodník - Kaprálik (67. Jánošík), Paur (C) (74. Jambor) , Ďuriš (80. Goljan)

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Kira - Čogley (C), Tóth (19. Gamboš), Menich, Chren - Sloboda, Bednár, Kiziridis - Mondek (76. Yilmaz), Ďubek (76. Rák), Kolesár (50. Švec)
Pre viacerých nešťastná trinástka priniesla futbalistom MŠK Žilina konečne šťastie a víťazný pokrik. V 13. kole Fortuna ligy sme sa totiž proti Zlatým Moravciam dočkali výhry po vyše dvoch mesiacoch. Hneď od začiatku sme za ňou jednoznačne išli, už 6. minúta nás k tomu nasmerovala a 11. to iba potvrdila. Gólostroj následne utíchol, ale náš výborný výkon pokračoval. Po zmene strán sme sa presadili znova dvakrát vďaka striedajúcim hráčom, čo iba podčiarklo naše dlhoočakávané a potrebné víťazstvo.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Peter Černák vo svojom treťom vystúpení na lavičke MŠK urobil niekoľko vynútených i nevynútených zmien v zostave k tomu, aby sme sa konečne radovali z výhry. Do brány tak nastúpil Ľubomír Belko, v obrane nahradil Adam Kopas zraneného Tomáša Nemčíka, v strede poľa dostal príležitosť od začiatku Tibor Slebodník, na krídle zas Adrián Kaprálik.

V súboji mužstiev, ktoré neoplývali najlepšou formou a zároveň zhodne čakali na výhru od 5. kola, sme mali tentoraz gólový štart my. Gól neprišiel v 1. minúte, na radosť sme si museli počkať do 6. minúty, kedy to Vahan naservíroval kapitánovi Jakubovi Paurovi, ktorý sa nemohol zblízka pomýliť a prvým ligovým gólom v aktuálnej sezóne nás posiela do vedenia - 1:0. O tri minúty zakončoval Adrián Kaprálik, teč súperovho obrancu znamenal iba roh. Hostia prvýkrát pohrozili po svojej štadnardke z rohu, skrumáž ukončil skrytím lopty v náručí Ľubomír Belko. Druhá golová akcia MŠK na seba nenechala dlho čakať, znova to po pravej strane potiahol Vahan, ktorý v 11. minúte vyzval na zakončenie Jána Minárika. Náš stopér z podobnej pozície ako Kubo Paur premenil svoju šancu. Hoci sa Kira lopty dotkol, nezabránil našej vytúženej radosti - 2:0. Následne sme pálili, ale nie ostrými. Pokusy Vahana či Tibora Slebodníka smerovali mimo, resp. ich skrotil Kira. Gólové parametre mala bomba Kaprálika v 34. minúte zvnútra šestnástky, tretí strelec vďaka vyboxovaniu Kiru nepribudol na veľkoplošnú obrazovku. Onedlho hlavičkoval Ďuriš v páde, Kira bol úspesnejší. Rovnako pochodil náš krídelník aj o tri minúty, keď jeho strelu Kira kryl. Do konca prvého dejstva sme búšili do súpera, ten ale odolal, a tak sme odchádzali do kabín s dvojgólovým náskokom.

Druhý polčas odštartoval bezo zmien a s prekvapivým centrom kapitána Paura, ktorý sa zmenil na strelu a ktorý takmer prekvapil Kiru. Nepochodil ani Braňo Sluka po rohovom kope, ktorý to napálil iba do húštiny tiel pred ním. Krásne spracovanie ukázal v 53. minúte Kaprálik, ktorý vzápätí v súboji oklamal Menicha, nevyzrel však na Kiru, ktorý mu gólovú strelu vykopol na roh. Príkladnú bojovnosť ukázal v 56. minúte Braňo Sluka, ktorý tak bol pri zrode akcie, ktorú mohol gólovo zakončiť Dávid Ďuriš. Ten sa však pri zakončení trochu zamotal, a napokon z toho nebolo ani zakončenie na bránu. Po dlhej dobe sa pred Belkovu svätyňu dostali hostia, ich kombináciu našťastie ukončil Ďubek nepresným zakončením. V 73. minúte dal o sebe vedieť čerstvý Lukáš Jánošík, po kľučke a strele ľavačkou opečiatkoval žrď Kirovej brány. Vyšlo mu to o tri minúty, kedy stál na zadnej tyči, kde pohotovo upratal do siete prízemný center Dávida Ďuriša a svoj návrat na žilinský trávnik po roku a pol okorenil ihneď gólom - 3:0. Čisté konto Belkovi pokazil už o dve minúty neskôr Švec, ktorý hlavou na prednej tyči znížil a skresal opäť náš náskok na rozdiel dvoch gólov. Do listiny strelcov sa mohol zapísať Jambor, vyprášil iba nohy Kiru. Predsa len sa mu to podarilo v 88. minúte po prihrávke Adama Goljana. Náš mladý zakončovateľ si to ideálne pripravil na pravačku a osamotený v šestnástke strelil ViOnu gól aj v druhom meraní síl v aktuálnej sezóny - 4:1. V závere sme počuli už iba víťazné skandovanie tribún, ktorým treba poďakovať za fandenie počas celého stretnutia.

Pred Šošonmi je v ďalšom týždni na programe anglický týždeň, v utorok nás čaká súboj v Slovenskom pohári proti Dolnému Kubínu, v stredu čaká našu U19 súboj Ligy majstrov proti Kairat Almaty a rušný týždeň zakončíme v sobotu proti Pohroniu na pôde súpera.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Potrebovali sme to všetci, chalani ako soľ. Som za nich veľmi šťastný a dúfam, že nám dnešná výhra dodá vieru a chuť do ďalšej roboty. Verím, že tento impulz pretavíme aj v nasledujúcich stretnutiach do pozitívnych výsledkov. Čakanie na výhru bolo dlhé, chceme na dnešku ďalej stavať a posúvať sa. Úvod nám vyšiel, potom sa už hrá ľahšie. Chalani si to následne užívali, mali väčšiu radosť, čo len dokumentovali pohybom, princípmi a celkovou aktivitou. Mali sme veľa príležitostí, preto je naše víťazstvo úplne zaslúžené. Iba takýmito výkonmi si môžeme nakloniť fanúšikov na svoju stranu. Dnes aj pár stovák povzbudilo chalanov, ktorí ich svojou hrou vyburcovali. Verím, že ľudí bude takto iba pribúdať."
Ľuboš Benkovský, tréner FC ViOn Zlaté Moravce
"Snažili sme sa o pressing, ísť do rýchlych protiútokov. Súper nás svojím prístupom donútil trochu otvoriť hru, vypracoval si svoje typické šance a dostali sme dva góly. Mohli sme sa vrátiť do zápasu po štandardnej situácii, chýbal kúsok. Neskôr sme sa snažili niečo so stretnutím urobiť, ale čím viac priestoru súperovi dáte, tým je nebezpečnejší, a tak sme dostali ďalšie dva góly."
Jakub Paur, útočník MŠK Žilina

"Pred zápasom bola cítiť nervozita, zodpovednosť za klub a výsledky. Hovorili sme si, že ideálny scenár by bol, keby sme strelili dva rýchle góly, a to sa nám podarilo. Bolo vidieť, že sme za tými gólmi išli, nie ako v predchádzajúcich zápasoch. Dopĺňali sme šestnástku súpera, boli sme tam vo väčšom počte. Potom máme väčšiu šancu skórovať. Sme za to veľmi radi. Konečne to z nás opadlo a verím, že prídu už len lepšie herné prejavy a s nimi výsledky. Každý z nás potreboval takýto impulz - herný aj výsledkový. Užijeme si to chvíľu, a potom opäť tvrdá robota, aby sme nezaspali na vavrínoch a zvládali ďalšie stretnutia. Za môj gól som veľmi vďačný, lebo to bol premiérový zásah odvtedy, čo sa malý syn narodil. Venoval som ho teda pochopiteľne jemu a manželke. Bol to pre mňa veľmi emotívny moment."