Johor DT - MŠK Žilina
Góly: 1. De Silva, 63. Sidibe - 61. vlastný gól, 88. S. Javorček
ŽK: 54. Wan, 57. Mansor - 40. Mawuena
Johor Darul Tazim F.C.
1. polčas: Bin Marlias - Davies, Rahim, De Silva, Lowry, Lawrence, Maranon, Bohigues, Nascimento, Hanapi, Forestieri

2. polčas: Bin Roslan - Bin Azlin, Fazail, Wan, Bin Abd Radzak, Subramaiam, Sumareh, Hisham, Mansor, Sidibe, Saad

Teplan - Kopásek, Leitner, Nemčík, Owusu - Mawuena, Mráz (75. Šnajder), Sauer - Addo (75. S. Javorček), Jambor, Galčík
Po dvoch rokoch sme si opäť zmerali sily s malajzijským majstrom Johor DT. V druhom utorkovom zápase dostali pochopiteľne šancu ďalší hráči výberu trénera Petra Černáka, ktorí v našom tréningovom komplexe po úvodných sekundách museli doťahovať jednogólové manko. Prvý polčas okrem rýchleho zásahu súpera veľa nepriniesol, viac krásy i gólov sme videli po zmene strán. Na našu radosť aj z kopačiek Šošonov, čo napokon znamená zmierlivý rezultát 2:2.

Horúce počasie panovalo aj pri výkope druhého utorkového stretnutia, v ktorom viedol tím s kapitánskou páskou Tomáš Nemčík. Skorý západ slnka však prospel futbalu, a tak to mali chalani na trávniku podstatne jednoduchšie než dopoludnia.

To, čoho svedkami sme boli pred dvomi rokmi, nám duel s Johorom priniesol aj tentokrát. Ani sme si poriadne nesadli a už sme prehrávali. Úvodný center súpera prepadol na zadnú tyč, kde stál De Silva a pri dostatku priestoru už nemal problém poslať malajzijský tím do vedenia. Po inkasovanom góle sme sa rozbiehali trochu dlhšie, medzišestnástkový futbal prerušila až naša prvá strela na bránu v 17. minúte, ktorá bola z kopačky Timoteja Jambora presná, ale málo razantná. Po pasáži plnej súbojov a nepresností z oboch strán sa pekne na ľavej strane uvoľnil Roland Galčík, spätnou prihrávkou do druhej vlny našiel hneď niekoľkých žltozelených, Mário Sauer si však loptu zle prebral, a tak mu neostal čas na lepšie zakončenie. Marek Teplan zas boxoval na druhej strane bombu De Silvu. Stále sa však hralo vo veľkej väčšine minút prvého polčasu ďaleko od jednej či druhej šestnástky, brankári mali len minimum práce s centrami alebo dokonca rozohrávkou.

Po zmene strán Johor pretočil celú jedenástku, naši chalani zostali v rovnakom zložení. Čerstvý malajzijský vietor sme pocítili hneď v úvodných minútach po zmene strán, keď sme viackrát chybovali v rozohrávke a ponúkli tak šancu na navýšenie náskoku. Teplan spolu s celou defenzívou odolal. My sme pohrozili v 56. minúte, keď vnikol do vápna Sauer, s jeho strelou si poradil brankár Bin Roslan. V 61. minúte bolo vyrovnané po akcii zľava. Roland Galčík na dvakrát odcentroval do ohňa, tam dobiehala dvojica Jambor, Addo, ktorých vytláčali obrancovia Johoru. Práve od jedného z nich sa naše šťastie odrazila lopta do siete - 1:1. Naša radosť vydržala zhruba iba sto sekúnd, rovnako nešťastný moment sa udial aj pred našou bránou, keď strelu Sidibeho tečoval Nemčík. Vyrovnanie mal na kopačke Jambor po chybnom odkope brankára Johoru, svoj lob nezdvihol dostatočne vysoko a Bin Roslan svoju chybu promptne napravil. Súboj sa v týchto chvíľach rozbehol a akcie sa striedali zo strany na stranu. Náš gólman musel vo viacerých prípadoch skrotiť nepríjemné centre súpera, navyše v 81. minúte krásnou diagonálou vysunul Galčíka, ktorého ale predbehol brankár Johoru a loptu odkopol pred naším rýchlym krídelníkom. O tri minúty neskôr sme už dvíhali ruky, striedajúci Samo Javorček to chtiac-nechtiac na zadnej tyči ideálne z prvej poslal ponad brankára, zvonila tyč. Následne hlavičkoval Šnajder i Jambor, znova bez gólového efektu. Tlačili sme a vyplatilo sa. V 88. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta pred mladého Sama Javorčeka, ktorý to z otočky napálil pod brvno - 2:2

Viac sa už v záverečných minútach nestalo, a tak sme sa s malajzijským majstrom rozišli tentokrát zmierlivo po výsledku 2:2. Posledný zápas na sústredení nás čaká v piatok proti lotyšskej Rige.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Aj v druhom zápase nás preveril kvalitný súper a som rád, že sa mladí chalani zomkli a podali oduševnený výkon. Dokázali sme streliť dva góly, navyše, mali sme aj ďalšie príležitosti na skórovanie. Potešilo ma, ako sa chopili šance a fungovali na ihrisku. V prvom polčase sme sa ťažšie presadzovali, no v druhom dejstve sa to trochu otvorilo, hral sa futbal hore-dole, čo nám vyhovovalo a šancí už bolo dosť. Nechcem porovnávať oba dnešné duely, hoci klimatické podmienky sa dosť zmenili. Myslím si, že v oboch stretnutiach si chalani siahli na svoje dno a nechali na ihrisku všetko. Všetkým patrí pochvala za to, ako sa s tým vysporiadali. Niektorí mladí hráči príjemne prekvapili a zamotali nám hlavu, keďže svojimi výkonmi si pýtajú miesto v kádri prvého tímu. Veľmi ma to teší."
Samuel Javorček, stredopoliar MŠK Žilina

"Johor dnes ukázal, že vedia hrať futbal, boli veľmi technicky zdatní aj na malom priestore a často sa im darilo otáčať ťažisko hry. V záverečnej časti zápasu sa začalo hrať hore-dolu, darilo sa nám vytvárať si šance viac ako v úvode a s trochou šťastia sme mohli aj vyhrať. Pri mojom góle som stál na dobrom mieste, po rohovom kope sa Paťo Leitner nejako predral k lopte, posunul mi ju a z otočky som to bez váhania napálil do brány. Bol to prvý gól za "A"- tím a som naozaj šťastný. Navyše, znamenal na vyrovnanie na 2:2, za ktorým sme na konci tlačili. Som veľmi rád, že som splatil trénerovu dôveru a takto som sa mu v závere odvďačil."