Fauly: 8:17

ŠKF Sereď
Chudý – Todoroski (46. Yao), Šulek, Ljubičić (83. Tahrić), Jureškin – Dias, Mićin – Radić (90. Cobnan), Haša, Košťál (58. Popović) – Morong (C)

Belko - Leitner, Kopas (C), Nemčík - Iľko (65. Ďuriš), Sauer, Mráz (46. Myslovič), Gono, Owusu - Jánošík (65. Jambor), Mashike (46. Kaprálik)
Druhé nadstavbové kolo postavilo proti sebe tabuľkových susedov skupiny o titul, inak povedané súboj ŠKF Sereď - MŠK Žilina, ktorého prvý polčas priniesol očakávaný obraz. Našu dominanciu na lopte, ktorú sme pri niekoľkých tutovkách nepremenili na gól. Naopak, brejky Serede, z ktorých jeden skončil v našej sieti. Podobne to vyzeralo aj po zmene strán, vykúpil nás napokon domáci stopér Dias vlastným gólom. Remízový stav chceli zvrátiť na svoju stranu oba tímy, nepodarilo sa však, a tak sa opakuje remíza i výsledok 1:1 zo vzájomného zápasu z októbra.

ZOSTRIH ZÁPASU

Komplikácie so zostavou nastali trénerovi Petrovi Černákovi aj pred súbojom so Sereďou. Vypadol mu totiž Matúš Rusnák, Benson Anang aj Jakub Paur, pre karty pauzoval Tibor Slebodník, a tak prišlo k výmene nielen viacerých hráčov, ale zmenilo sa i rozostavenie, keď sme začali súboj s tromi stopérmi.

Hneď v úvodnej minúte sme si spomenuli na predošlý vzájomný zápas a rýchly gól súpera, tentoraz sme si dali väčší pozor na akciu z pravej strany z 1. minúty. Prvé zakončenie v zápase medzi tri žrde patrilo nám, Lukáš Jánošík mieril dobre v 5. minúte, Chudý si s jeho pokusom ale v pohode poradil. Rovnako skryl loptu aj Ľubo Belko v našej bráne po signáli súpera z priameho kopu. Následne to bolo o našej dominancii na lopte a hľadaní cestičiek k súperovej svätyni. V 20. minúte sa k strele dostal a odhodlal Paťo Iľko, ako sme však spomínali, obrana súpera však bola naozaj kompaktná. Keď už sme sa dostali do dobrých priestorov, neprišla finálna prihrávka, ktorá by nás vyzvala k zakončeniu. Sereď toto očakávala a my sme očakávali jej brejkové riešenia. V 25. minúte sme však nezareagovali dobre na center na Moronga, ktorý to hlavou okamžite predĺžil na Radića a ten zoči-voči Belkovi nezaváhal. K vyrovnaniu zavelil Jánošík, najskôr nebezpečne pálil nad a potom ideálnou prihrávkou vzduchom hľadal dvojicu Sauer, Gono. Náš odchovanec bol aj pri predĺženej lopte od Mashikeho, keď sa dostal za obranu súpera, lepšie spracovanie ho však stálo zakončenie a prípadný gól. Ten mal na kopačke po odrazenej lopte z priameho kopu Mário Sauer, trestuhodne to ale napálil nad bránu. Tlak žltozelených narastal, Mashike sa po rýchlej kombinačnej akcii ocitol až pred Chudým, seredský brankár sa vyznamenal zákrokom nohou a vykopol strelu nášho útočníka na roh. Našu radosť nepriniesol ani rohový kop v 41. minúte a zblokovaný volej Nemčíka.

Druhý polčas už so striedajúcim Patrikom Myslovičom i Adriánom Kaprálikom začal tak, ako skončil ten prvý - tutovkami černákovcov. Na náš smútok, žiaľ, iba nepremenenými. Najskôr znova nenapol sieť Nemčík, následne ukázal svoju rýchlosť Kaprálik, ale strelu z uhla mu obranca zblokoval. Vzdychli sme si aj v 56. minúte po strele zvnútra šestnástky od Jánošíka, tá sa zakrútila falšom až k rohovej zástavke. Keď sa nedarilo nám, pomohol nám súper, Jánošík centroval a domáci obranca Dias si to tečom upratal za bezmocného Chudého - 1:1. Gól stretnutiu pomohol, zaútočila aj Sereď, Radić mal na kopačke gól, loptu našťastie zakrútil tesne vedľa pravej tyče Belkovej brány. Tí sa aj tešili v 64. minúte, no radosť Ljubičića a spol. stopol zdvihnutou zástavkou postranný rozhodca. Každopádne to ožilo aj striedaniami a nadychovali sa aj domáci, Hašovi zmaril istý gól Belko výborným zákrokom. Útočnou snahou sa otvárali priestory na brejky aj našim chalanom, nevyťažili z toho ale viac čerství Kaprálik s Ďurišom na pravej strane. V úplnom závere sa to prelievalo zo strany na stranu, Belko ešte vyriešil Yaov pokus, skóre sa už nezmenilo, a tak sme si zopakovali so Sereďou rovnaký rezultát ako v októbri v rámci 12. kola.

Najbližšie opäť vymeníme ligové povinnosti za pohárové. V stredu nás totiž čaká štvrťfinále Slovnaft Cupu proti Trnave a rovnako doma sa predstavíme aj v lige - v sobotu hostíme Dunajskú Stredu.

Juraj Jarábek, tréner ŠKF Sereď
"Žilina robí s mladými futbalistami najlepšie na Slovensku, to sa dnes potvrdilo. Dnes nás prekvapila svojim rozostavením, ale my sme chceli zahroziť z kontry, čo sa nám aj podarilo. V druhom polčase sme to preskupili, Ljubičiča sme posunuli na šestku a paradoxne sme inkasovali. To sa stáva, po góle sme boli lepší. S bodom je spokojnosť, Žiline treba zložiť poklonu."
Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Podobný zápas ako v októbri, i keď vtedy sme hrali o jedného hráča v poli viac, no a dnes nám, naopak, chýbalo viacero hráčov kvôli zraneniam či iným výpadkom. Aj preto sme zvolili iný systém. Som teda rád, že chalani zvládli veľmi dobre túto zmenu herného systému. Myslím si, že aj chýb dnes nebolo veľa. Smerom dopredu sme často dokázali dostať súpera pod tlak a do bloku, dostávali sme sa aj do čistých šancí, ale ich realizácia nebola ideálna. Naopak, po nakopnutej lopte a jednej z mála chýb v defenzíve sme inkasovali, aj keď sme v tom čase boli lepší. V druhej polovici sme chceli ešte viac pridať, mali sme dobré príležitosti, ale aj súper hrozil. Niektoré situácie sme ustáli aj so šťastím. Myslím si, že bod a remíza sú spravodlivé. Náskok Serede sme nestiahli, no stále chceme v každom zápase vyhrať a získavať body. Naším cieľom je postup do pohárovej Európy, stále tam vedú dve cesty. Síce nám pokračuje nahustený program, no chalani sa na to tešia a je to pre nich výzva. Verím, že sa dáme dokopy a budeme pripravení na Trnavu čo najlepšie.
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina

"Pre brankára dnes náročný zápas, pretože tých situácií bolo málo. Čo sa týka tímového výkonu, mali sme tam viac vyložených príležitostí, preto sa ten bod máli, ale berieme ho. Boli sme dominantní na lopte, Sereď hrozila z ojedinelých šancí po brejkoch, čo sme očakávali. Čaká nás pohár, máme výhodu domáceho prostredia, hrá sa na jeden zápas, takže stať sa môže čokoľvek. Proti Trnave chceme vyhrať a postúpiť do semifinále."