Gyurákovics – J. Pančík, Marič-Bjekič (81. Lehotský), Badjie, P. Nagy (C), Owusu (90.+ Szalma), Yarosh, Bahi, Csóka, Szolgai (69. Baez), Ferleťák (69. Bögi)

MŠK Žilina
Belko - Rusnák, Stojchevski, Nemčík (C), Anang (80. Bari) - Myslovič, Gidi, Iľko (59. Kopas) - Kaprálik (75. Jambor), Jibril, Galčík (46. Ďuriš)
Zápasové menu
Pohárové povinnosti nás po Príbelciach a Spišskej Novej Vsi zaviali na juh Slovenska - do druholigové Šamorína, kde sa očakával vyrovnaný boj. To sa aj potvrdilo. A na našu smolu to skončilo vypadnutím Šošonov z pohára.

Prvý polčas bol plný tyčiek a šancí, po ktorých sa ale skóre nemenilo. O postupujúcom sa tak rozhodlo po zmene strán, kedy padli tri góly. Tomu víťaznému predchádzala veľmi diskutabilná situácia a nemá píšťaľka hlavného rozhodcu...

zostrih tu

Avizované zmeny v pohárovom zápase prišli, tréner Jaroslav Hynek postavil vôbec premiérovo v súťažnom zápase "A"-tímu od začiatku Bensona Ananga. Do základu sa vošiel Andrej Stojchevski aj Patrik Iľko. Po kratšom zranení sa do brány vrátil aj Ľubo Belko.

Za slnečného počasia prišiel prvý vzruch v pohárovom súboji v 2. minúte, center domáceho Csóku znamenal pre Šamorín iba rohový kop. Väčšie šťastie stálo pri nás v 7. minúte, kedy Szoglai s prispením teču napálil loptu do tyče. Až následne sa prebrali Šošoni, Kaprálik to nabil Myslovičovi, jeho ľavačka našla pripraveného Gyurákovicsa. Tutovka na našich kopačkách, resp. hlavách prišla v 17. minúte, kedy priamy kop nakrátko putoval po osi Myslovič - Nemčík - Kaprálik na hlavu nášho krídelníka. Ten z päťky nenamieril do priestoru brány. Po následnom rohu sa do zakončenia dostal Nemčík, reflexívny zákrok nohou od domáceho brankára držal stav naďalej bezgólový. Platilo to aj po 25. minúte, kedy hrala tyč aj s domácimi. Rusnák si to naviedol do stredu ľavačkou, opečiatkoval žrď a iba na brankárovi, nie v sieti skončila dorážka Kaprálika. Skóre sa nepreklopilo na našu stranu ani po spätnej prihrávke Rusnáka, ktorá našla Iľka. Ten ale v skrumáži málo razantnou strelou nechal opäť vyniknúť Gyurákovicsa. Keď sme mierili na bránu, nemalo to potrebnú silu. Keď to bola bomba, smerovala mimo. To sa ukázalo aj v 35. minúte, Myslovič to napálil v dobrej pozícii iba nad. Brejková situácia sa nám naskytla o tri minúty, Kapo šprintoval takmer od polovice ihriska, prešprintoval a predral sa až do zakončenia, v ňom mu avšak chýbalo viac síl. Polčas plný tyčiek zakončil domáci Szoglai, z priameho kopu jeho pokus smeroval do žrde, dorážka Marića-Bjekića zas letela až za tribúnu.

Ako skončilo prvé dejstvo, tak začalo aj to druhé. Tyčkou. Tentoraz hlavičkoval v 51. minúte šamorínsky Bahi po rohovom kope. Naša odpoveď mohla prísť po signáli z rohového kopu, do zakončenia sa dostal Andrej Stojchevski, tiesnený napol iba bočnú sieť. Podobne pochodil Jibril, ktorý si sám spravil priestor na strelu, zas ale nemierila medzi tri žrde. Presný zásah tak napokon prišiel v 65. minúte a strelili ho domáci. Loptu vyviedol po ľavej strane B. Owusu, čím otvoril našu defenzívu a lopta sa dostala na kopačky Szoglaia. Ten obišiel Belka a rozjasal domácu tribúnu. Našťastie iba tri minúty sa domáci tešili z vedenia, čerstvo oceneného Hráča mesiaca Dávida Ďuriša vysunul Tomáš Nemčík. Dedo zoči-voči Gyurákovicsovi vedel čo s loptou - 1:1. Šamorín mohol ale znova viesť, svoje kvality ukázal aj Belko, ktorý zmazal šancu Owusuho. V ďalšom mikrosúboji útočník-brankár uspel aj Gyurákovics, ktorý si poradil s jedovatou strelou Jibrila. Emócie vzplanuli v 85. minúte, kedy domáci pri našom priamom kope vybehli skôr z múru, čím založili protiútok, ktorý skončil druhým gólom. My sme sa oprávnene hnevali na hlavného rozhodcu, Csókovi však arbiter presný zásah nezobral. Nám ostávali posledné minúty, aby sme odvrátili vypadnutie zo Slovnaft Cupu. Nezmenili to strely Ďuriša ani niekoľko centrov pred domácu šestnástku. So Slovenským pohárom sa tak lúčime už v 4. kole u druholigistu.

Anglický týždeň pokračuje pre nás v sobotu veľkým derby proti rivalovi z Trnavy. Všetkých Šošonov očakávame od 15:00 hod. na Štadióne MŠK Žilina.

HLASY PO ZÁPASE
Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Pre tento výsledok neexistuje ospravedlnenie. Čokoľvek takéto povieš, išiel by z toho alibizmus, a to nechcem. Zápas sme mali rozohratý veľmi dobre. Šamorín cítil svoju šancu, ktorú sme mu ponúkali sami pri bezgólovom stave. V prvom dejstve máme asi päť vyložených šancí, no keď ich nepremeníme, je to otvorené. Domáci do nás išli, výsledkovo žili. Súper bol nabudený, ukázal kvalitu a využil v druhom polčase svoje šance na maximum. Mrzí nás dnešný výsledok, lebo sme mali vyhrať. Sme ligový tím, hráči sú reprezentanti a majú takéto zápasy a podnety v nich zvládať. Pri druhom góle súpera nastrelíme múr súpera, ktorý ide proti. Tam je to otázka rozhodnutia hlavného rozhodcu. Chýbala mi ale v našom výkone presnosť - aj pri nastavení hernej situácie, napríklad pri inkasovaných góloch, ale aj presnosť našich prihrávok. Musíme sa otriasť a pracovať tvrdo ďalej, lebo sa nám to určite skôr či neskôr zúročí. Verím, že v sobotu nás napriek dnešku podporia fanúšikovia a konečne sa budeme tešiť z dobrého výsledku."
Patrik Iľko, stredopoliar MŠK Žilina

"Prvý polčas, si myslím, že sme hrali dobre, vytvorili sme veľa šancí, asi 4-5 gólových príležitostí. Keď ale žiadnu nepremeníme, tak nemôžeme takéto zapasy vyhrávať. A to sa ukázalo druhý polčas, kde domáci stále cítili šancu, dobre bránili, vyrážali do brejkov a po jednom úniku dali gól, na ktorý sme ešte expresne reagovali. Paradoxne keď už domáci odpadávali, po chybe a po diskutabilnej situácii sme dostali ďalší gól. V závere sme znova nepremenili šancu, a tak o prehre a vypadnutí rozhodla naša slabá efektivita."