Góly: 10. Prokop (PK) - 72. Dolný (PK), 82. Šimko
ŽK: 16. Leitner, 33. Drame, 71. Badjie, 72. Belaník, 90. Jaššo - 9. Šimko, 44. Baran, 90. Gladiš
Belaník - Leitner, Jaššo, Mynář - Hranica, Šnajder (C), Drame, Badjie (83. L. Bortoli) - Kóša (77. Gomola), Prokop, Vaľko (60. Jakubík)

FC Tatran Prešov
Kuchynskyi – Kopásek, Šimko, Baran, Župa, Káčerík (60. Jendrek), Milunović (46. Gladiš), Špyrka, Legnani (83. Diao), Dolný (C), Pavúk (69. Gáll)
Zápasové menu

Najlepšia ofenzíva vs. najlepšia defenzíva. Inak povedané aj mladí Šošoni vs. skúsení koňare. Žltozelení sa favorita zápasu nezľakli a z úvodnej aktivity vyťažili aj vedúci gól. Penaltový zásah bol dlho jediným, no pokutový kop po zmene strán nakoniec zahrávali aj hostia. Práve toto vyrovnanie nakoplo východniarov, ktorí napokon rozhodli o otočke v poslednej desaťminútovke po úspešnej štandardke.

V slnečnom počasí sa hneď od začiatku bolo na čo pozerať. Najskôr sa zastreľoval "náš" Samo Kopásek v drese súpera, spoza šestnástky mieril nad. Tutovka prišla po následnom dlhom nákope Sama Belaníka, lopta sa dostala na kopačku Vladimíra Vaľka, ktorý však v samostatnom nájazde mieril iba vedľa. Aktívny úvod našich chalanov predsa len vyvrcholil do nášho vedenia. Rýchla kombinácia stredom ihriska dostala kapitána Dominika Šnajdera pred Šimka, ktorý zatiahol nedovoleným zákrokom záchrannú brzdu. Rozhodca síce chvíľu váhal s rozhodnutím, no správne nariadil penaltu. Tú premenil s istotou Lukáš Prokop a žltozelení po predošlých nezachytených úvodoch tentoraz proti favoritovi rýchlo viedli - 1:0. Ašpirant na postup pohrozil z priameho kopu Špyrku, Belaník skryl jeho pokus do rukavíc. Typickými výpadmi po ľavej strane dával o sebe vedieť Basirou Badjie, v 25. minúte na jeho dobrý prízemný center nezareagoval nik zo žltozelených. Po tejto zaujímavej pasáži sa druhá polovica úvodného dejstva odohrávala najmä v strede, náznaky útokov sa ani na jednej strane nepremietli do výraznejších šancí. Menej to však mohlo vadiť zverencom trénera Vladimíra Veselého, ktorí tak išli do kabín s cenným, jednogólovým náskokom.

Prešov reagoval po zmene strán aktívnejším vstupom, množili sa štandardky a padol aj gól, ktorý však už dávno predtým nemohol platiť pre mávajúci ofsajd. Každopádne sme sa dostávali pod mierny tlak favorita, čo nám na druhú stranu otváralo priestor na rýchle brejky. Po jednom z nich pohladil hornú sieť rýchly Badjie, jeho ľavačka mala gólové parametre. Štandardky súpera neutíchali a neutíchla ani píšťaľka hlavného rozhodcu. Tentoraz v našej šestnástke, a tak mali výhodu (v tomto prípade diskutabilného) pokutového kopu aj hostia. Dolný ho rovnako bezpečne premenil, začínalo sa odznova. Väčšiu šancu na víťazstvo vycítili hostia, hra však nabrala spád a útoky sa prelievali zo strany na stranu. Najskôr vychytal Belaník z tesnej blízky Gladiša, no na hlavičku Šimka už nemal nárok. Ten vyskočil najvyššie po spomínaných štandardkách, ktoré sa ukázali ako rozhodujúca zbraň hostí. Ostávalo nám zhruba desať minút na vyrovnanie, ale nie a nie sa dostať pred Kuchynskeho. Keď už to prišlo po štandardke, trochu dezorientovaný Mynář to zakončil vedľa. Nádej na aspoň bod držal Belaník po zákroku nohou po strele Diaoa. Nadstavený čas pre nás priniesol ešte jednu nádejnú štandardku, žiaľ, bez nášho zakončenia. Sľubné vedenie sme po zmene strán neudržali a podľahli Prešovu aj v druhom vzájomnom stretnutí, tento raz 1:2.

Reprezentačná prestávka sa netýka II. ligy, Šošonov čaká v sobotu ďalší z ašpirantov na postup - súboj proti vedúcemu Komárnu na ich pôde (kvôli rekonštrukcii štadión sa bude hrať v Šali). Následne nás doma čakajú Malženice.

HLASY PO ZÁPASE
Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Pre nezainteresovaného diváka veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. My sme mali viac z hry prvom dejstve, naopak, súper po zmene strán. Z našej strany sme sa potom snažili viac využívať protiútoky. Žiaľ, už sme sa nevedeli dostať do väčších príležitostí aj kvôli úplne zbytočnému prerušovaniu a kúskovaniu hry. Prešov má najstaršie aj najskúsenejšie družstvo v II. lige, takže dobre zareagovali na prvý polčas. Takisto mali množstvo štandardiek, čo potrebovali a dokázali sa z toho napokon aj presadiť. Na penaltu proti nám nech si každý urobí názor sám, nebudeme sa však na to vyhovárať. Je to škoda, lebo po nej Prešov ožil. Chalani to dnes odmakali a určite od nás dostanú pochvalu. Tešíme sa už na Komárno, hrali sme spolu veľmi dobrý duel aj na jeseň. Vtedy sme prehrali až v závere, takže im máme čo vracať."
Dominik Šnajder, kapitán MŠK Žilina B
"Do zápasu sme šli koncentrovane, aby sme konečne zachytili začiatok, čo sa nám aj podarilo a viedli sme. Mám pocit, ale že po góle sme už nehrali to, čo chceme a trénujeme. Ťahalo sa to zvyškom prvého polčasu a rovnako aj v druhom. Potom sa už hra príliš kúskovala, nevedeli sme sa dostať do tempa a súper z toho vyťažil dva góly. Najmä v úvodnom dejstve sme však dokázali držať súpera na dištanc a cez prestávku museli niečo zmeniť. Opäť sme si to ale neustrážili a doplatili možno na neskúsenosť. Je to škoda. To isté sa stalo v podstate na jeseň, v zápase sme boli možno aj lepším tímom, no nakoniec neberieme opäť ani bod. Smerom ku Komárnu sa musíme držať najmä toho, čo trénujeme a čo nám ide najlepšie - byť silní na lopte a viac si veriť. Verím, že odtiaľ donesieme tri body."