Po dvoch sedmičkách druhá päťka, MŠK - Podbeskidzie 5:0
sobota 27. 1. 2024 od 13:00
Štadión MŠK Žilina
5:0(3:0)
MŠK Žilina - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Góly: 46. a 86. Javorček (prvý z pok. kopu), 24. Essomba, 26. Jambor, 44. Minárik
Belaník - Mensah, Minárik (46. Jaššo), Mynář - Sauer, Myslovič, Gidi (62. Adang), Javorček - Essomba (46. Bile), Jambor, Ďuriš

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Procek - Jodłowiec, Stryjewski, Merebashvili, Misztal, Nnoshiri, Kisiel, Willmann, Tomasik, Abate, Mikołajewski

Ani prípravný duel s poradovým číslom 4 nebol z pohľadu doterajších výsledkov Šošonov výnimkou. Hoci už nie rozdelení na dve rovnocenné partie, žltozelení sa znova gólovo činili. Tentoraz síce nezačali ideálne, no prežili to bez inkasovaného gólu a následne si už zobrali slovo naši strelci. Vďaka dvom gólom v rýchlom slede a jednému do šatne sme už po polčase viedli rozdielom triedy. Po zmene strán sme pridali ešte ďalšie dva, a neostali tak našej gólovej povesti v príprave nič dlžní.

O týždeň v piatok nás pod Dubňom čaká od 15:00 hod. generálka na ligu proti Zbrojovke Brno.

Chorobami a menšími zraneniami poznačená zostava Šošonov vybehla na svoj štvrtý prípravný duel opäť pod Dubňom. Navyše, počas rozcvičky vypadol aj Samo Ďatko kvôli náhlym zdravotným problémom. Proti Poliakom tak už niektorí hráči dostali vyššiu ako polčasovú minutáž.

Zostra začali najmä hostia, v prvej desaťminútovke najprv napriahol Kisiel a Samo Belaník iba sledoval loptu ako letí ponad hornú žrď. No a po rohovom kope sa aj presadil Misztal, rozhodca však predtým pískal faul hráčov v červenom. Po štvrťhodine už Belaník riešil zaváhanie našej obrany odkopom v poslednej sekunde pred dotierajúcim Misztalom. Napriek úvodnej prevahe Podbeskidzia potvrdili Šošoni svoju ofenzívnu formu. Vďaka dvom zlepeným gólom v rozmedzí dvoch minút sme razom boli na koni. Najprv si napravo zaskakujúci Sauer dobre prebral loptu, posunul ju Jamborovi, ktorý ešte trafil obrancov, no dorážka Loica Essombu už bola gólová - 1:0. Doslova o pár sekúnd prišla akcia z ľavej strany, Javorček opäť ideálne načasoval prihrávku na Jambora, Timo sa šprintom preštrikoval pomedzi obranu Poliakov a po zemi to upratal k tyči - 2:0. Iniciatívu v hre sme prebrali následne my a držali súpera ďaleko na dostrel od Belaníkovej brány. Navyše, tesne pred prestávkou sme ešte stihli zvýšiť na rozdiel triedy, keď Myslovič posadil rohový kop na hlavu kapitána Minárika a bolo 3:0.

Ako sme prvý polčas skončili, tak sme ten druhý odštartovali. Ruka v pokutovom území hostí znamenala pokutový kop Šošonov. Loptu si na biely bod postavil vo forme hrajúci "Javor" a od brvna lopta zapadla do siete - 4:0. Jasný výsledok neubral futbalu na tempe a stále sa hralo svižne na oboch stranách. Ďuriš v sľubnom protiútoku napokon nevystrelil ani neprihral. Na druhej strane musel skvelý zákrok nohami vytiahnuť "Belo" pri strele hostí zvnútra šestnástky. Šance už však prichádzali viac-menej iba sporadicky. Svoje štatistiky mohol podčiarknuť druhým gólom Javorček, v šanci z uhla nevyzrel na gólmana Bielsko-Biala. Čo mu však nevyšlo predtým, vydarilo sa v 86. minúte. Dve strely Šošonov ešte neprešli cez hradbu tiel, no Javorček už tretiu zakončoval do odkrytej brány, čím stanovil konečný výsledok na 5:0.

O týždeň v piatok nás už čaká generálka na ligu. Opäť na Štadióne MŠK Žilina privítame od 15:00 hod. českú Zbrojovku Brno.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Duel, ktorý bol v závere toho najnáročnejšieho obdobia v rámci prípravy, nás znova posunul. Sme radi za ďalšie strelené góly, ktoré padli vďaka našej presnosti a efektivite, čo je parádne. Súper bol po celý čas stretnutia aktívny, museli sme tým pádom pracovať na maximum. Zlepšili sa nám defenzívne prvky, na ktorých sme pracovali. Preto mal náš výkon komplexnejší ráz, hoci sme nehrali úplne kompletní. Na druhú stranu dostali príležitosť ostatní chalani, ktorí nám dali dobré poznatky do budúcna a ukázali, čo vedia. Počasie nenahráva chorobám, čo nám trochu nabúrava plány. Veríme, že to nebude vážne a dlhodobé a chalanov to zocelí pred ligou. Oddýchneme si a, snáď, pôjdeme do posledného prípravného týždňa pripravení, zdraví a sústredení."
Michal Mynář, obranca MŠK Žilina
"Dobrý súper, ktorý nás preveril v defenzívnych veciach cvičiacich na tréningoch v predošlých dňoch. Dobre sme to odmakali, preto prišiel aj dobrý výsledok. Nikam sme sa neponáhľali a góly si postupne pripravili. Osobne sa cítim fajn v "A"-tíme, so skúsenejšími chalanmi sa hrá super. Cítim posun, je to rýchlejšie a dynamickejšie, čo nám mladým veľmi veľa dáva aj smerom k mládežníckej Lige majstrov. Ďakujem trénerom za šancu."