Góly: 70., 80. a 82. Jurásek, 50. Zíma, 65. Fila - 90. Kaprálik
Rozhodca: Basić - Schüttengruber, Wagner
SK Slavia Praha
Kinský – Vlček, Ogbu (46. Zima), Bořil (60. Konečný) – Tomič (60. Vorlický), Ševčík (46. Bužek), Oscar (46. Prebsl), Zmrzlý (60. Diouf) – Jurečka (46. Jurásek), Fila, Wallem

Badžgoň - Minárik (C), Hubočan (55. Kelembet), Ndjeungoue - Kopásek, Sauer, Gidi, D. Javorček - Kaprálik, Bile (30. Kóša (78.Prokop)), Ďuriš

Plní očakávaní sme boli pred druhým sobotným stretnutím - meraním si síl s pražskou Slaviou, ktorá bezpochyby patrila medzi najťažšie prekážky v príprave. To sa potvrdilo aj na samotnom ihrisku v rakúskom Ulrichsbergu. Vysoká intenzita, taktická pripravenosť a v prvom polčase bezgólové skóre, ktoré vystihovalo dianie na trávniku. Po zmene strán sa to nešťastným okamihom preklopilo na stranu Slavie, ktorá si to nielen postrážila, no trestala ďalšie chyby MŠK - za šestnásť minúť až štyrikrát. Aspoň čestný úspech si pripísal v posledných sekundách Aďo Kaprálik.

Po prehre proti Riedu sme si aj v druhom sobotnom zápase pripísali vysokú prehru. Najbližšie Šošonov čaká maďarský Debrecín, ktorý bude zároveň generálkou pred ligou.

Podvečerný hlavný chod zaobstarala generálka Slavie, ktorú zohrala práve s našimi chalanmi. Do nej nasadil tréner Mišo Ščasný prakticky to najsilnejšie, čo bolo od úvodných sekúnd cítiť.

V 9. minúte sa výborne vytočil v strede poľa Sauer, "nabil" do behu Kaprálikovi, ten kľučkou oklamal Bořila už v pokutovom území, ktorý ho fauloval. Avšak rozhodca by pri kontakte musel pískať penaltu, a tak ostala píšťaľka nemá. Rovnako ako v prvom zápase sa dlho hralo bez šancí, hoci to bolo ešte o poznanie intenzívnejšie a taktickejšie. Náznaky tam boli a mohla byť aj tutovka, to keď po polhodine hry vystriedal zraneného Bileho Kóša, a práve po jeho aktivite sme mohli postupovať do brejku dvoch proti jednému, mladý útočník si však hodil loptu príliš dopredu. Následne to skúšal technickou strelou spoza veľkého vápna Sammy Gidi, mieril iba nad. Každá strata lopty nás bolela dvojnásobne, keďže Pražania disponovali nielen kvalitou, ale aj výbornou kondičkou. V 43. minúte po jednej z takýchto strát strieľal Oscar. Kubo Badžgoň si pripísal vôbec prvý, spoľahlivý zákrok. Následne sa nám vďaka agilnému Kaprálikovi otvoril priestor pre Javorčeka, prízemný center od nášho ľaváka nebol vôbec zlý, nik však na neho pred Kinským nedočiahol.
Bezgólový stav vydržal do 50. minúty, kedy Jakub Badžgoň chytil podľa rozhodcu malú domov, hoci tam bol ešte teč slavistického hráča. Nasledoval nepriamy kop a signál "sešívaných", ktorý vyústil do vedúceho gólu. Odpoveď zverencov trénera Ščasného nenechala na seba dlho čakať, kombinácia vo veľkom vápne ale nevyústila do strely Ďuriša. Minimálna chyba v našej rozohrávke bola potrestaná v 65. minúte, kedy Fila vystihol úmysel, v rýchlosti sa dostal až pred Badžgoňa a zvýšil náskok Slavie. V ďalšej šanci hasil James Ndjeungoue, no v 70. minúte po rýchlej akcii už nemal nárok na zakončenie Juráska, ku ktorému nestihol dobehnúť. Podobná situácia sa zopakovala v 80. minúte, kedy sa lopta dlhým nákopom dostala z ľava až na osamoteného Juráska a bolo 4:0. Zmätok v našej obrane i istú mieru frustrácie dokonal na hetrik Jurásek o dve minúty neskôr ďalekonosnou strelou. Krutý výsledok sme chceli v závere aspoň kozmeticky upraviť, Sauer dvomi strelami po sebe iba prebral Pražanov. V posledných sekundách sa ešte vyznamenal Badžgoň pri príležitosti Vlčeka. Už-už sa zdalo, že sa nič nestane, keď si Kapo zbehol za obranu a prízemnou strelou napokon zmazal čisté konto Kinskému - 5:1.

Šošonov čaká posledný zápas na sústredení a zároveň generálka vo štvrtok proti maďarskému provligistovi z Debrecínu.

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
"Výsledok vyznieva jednoznačne, možno budem znieť ako blázon, no zhruba 60 minút sme podali vynikajúci výkon. Áno, aj v tejto pasáži sa vyskytli chyby, ale videli sme skvelé veci v defenzíve, pri zakladaní útoku súpera, pressingu. Z tohto treba čerpať a odraziť sa od toho. Netreba čerpať z chyby rozhodcu či následných chýb a nekoncentrovanosti, kedy sa to celé zlomilo na stranu súpera. Určite sme chceli uhrať pozitívnejší výsledok proti tímu európskej kvality, no pre mňa sú podstatné veci, ktoré chalani predviedli prvú hodinu hry. Je iba na nás, aby sme to udržali celých 90 minút. Aj po fyzickej stránke. Pre Slaviu to bola generálka, my máme ešte týždeň navyše. Potrebujeme ešte robiť na finálke, čaká nás robota. Určite to nebude iba fráza, ale dnešok totálne splnil účel."
Ján Minárik, kapitán MŠK Žilina
"V prvom polčase to z našej strany vôbec nebolo zlé, plnili sme taktické pokyny a Slaviu sme pokryli. Škoda, že sme nedotlačili ešte viac priestory, aké sme mali a po ktorých sme mohli ešte viac pohroziť. Prekážalo mi veľké množstvo strát po zisku lopty, čo stálo veľa síl. Z môjho pohľadu sme mohli byť dokonca o niečo lepším mužstvom. Druhý polčas bol však veľkým zrkadlom pre všetkých. Toto bol európsky level a keď chceme prestupovať do zahraničia, mali by sme sa naň najskôr dostať. Bol to futbal z jednej strany na druhú, no rozdiel bol v trestaní chýb. Tam ukázali vysokú kvalitu, keď potrestali prakticky všetky chyby. Preto je výsledok taký, aký je. Druhé polčasy musíme celkovo zlepšiť. Aj v lige sa nám to stáva. Dnešok nám nastavil naozaj správne zrkadlo."

Zdroj foto: slavia.cz