SC | Na strelnici v Osrblí osem gólov a postup
Góly: 8., 33. a 78. Alijagić, 4. a 43. Iľko, 14. Bile, 39. Gidi, 82. Ďuriš
Rozhodca: Gemzický - Jekkel, Tůma
TJ Partizán Osrblie
M. Hermanský (46. P. Kováč) - F. Sylvester, P. Pustaj, L. Laksik (62. F. Švéda), V. Mojžiš, A. Zajac (62. M. Trnik), P. Švantner, L. Ponický (46. P. Piliar), M. Jakuba (86. M. Ňuňuk), S. Molnár, N. Mejri

Badžgoň - Stojchevski, Drame, Jaššo (46. Mynář) - Kopásek (46. Oravec), Gidi, Sauer (46. Ziblim), Badjie - Bile (46. Prokop), Alijagić, Iľko (C) (59. Ďuriš)

Cesta Slovnaft Cupom pokračovala pre Šošonov zápasom 4. kola proti štvrtoligistovi z Osrblia. Ani bez niekoľkých reprezentantov žltozelení nenechali nič na náhodu a vďaka trom rýchlym gólom rozhodli o osude stretnutia prakticky po štvrťhodine. Hoci sme po prestávke už trochu upustili z tempa, bezpečne sme dokráčali k postupu do osemfinále po výhre 8:0, pričom o góly sa postarala pätica hráčov, hetrikom sa blysol Alijagić.

Teraz už všetka pozornosť smeruje na ligu, špeciálne na nedeľné derby s Banskou Bystricou. Vstupenky sú v predaji.

VSTUPENKY V PREDAJI

Základnú zostavu trénera Ščasného ovplyvnila končiaca sa reprezentačná prestávka i rotácia kádra súvisiaca s blížiacim sa nahusteným programom. V strede obrany dostal premiérovo v "A"-tíme priestor Adama Drame. Kapitánsku pásku si navliekol na rukáv Patrik Iľko.

Neďaleko najväčšieho biatlonového areálu na Slovensku sa do toho oba tímy v príjemnom počasí vrhli hneď od úvodu. Po prvej šanci Šošonov z úvodu prišiel vzápätí aj rýchly gól. Denis Alijagić posunul na Paťa Iľka, ktorý loptu prepasíroval popod padajúceho brankára - 0:1. Domáci chceli odpovedať, ale proti bol istým zákrokom Badžgoň. Z ďalšej akcie sme ihneď zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Tentokrát dostal ideálnu loptu v šestnástke Alijagić a bez problémov ju upratal do siete aj vďaka vydarenej kľučke - 0:2. Šošoni súpera vôbec nešetrili. Alijagićov lob do siete nezapadol, ale následný center Badjieho našiel Bileho a ten cez hradbu tiel trafil nekompromisne a presne k tyči - 0:3. Po štvrťhodine hry sme tak jednoznačne potvrdzovali rolu favorita. Hra sa z našej strany tým pádom trochu upokojila. Blízko ku gólu bol Badjie, padajúcu loptu sa snažil umiestniť, no nevošla sa medzi tri žrde. Po skrumáži z rohového kopu sa výborným zákrokom proti Iľkovi zaskvel brankár Hermanský. Ten už však nemal na gólovú dorážku Alijagića, ktorý dosledoval situáciu po nastrelení tyče v podaní Iľka - 0:4. Tutovku na dvakrát síce zahodil Bile, no o chvíľu si po krásnej akcii dvojice Mário Sauer a Sammy Gidi vychutnal gólmana druhý menovaný - 0:5. A poltucet v sieti uzavrel ešte do polčasu presnou strelou od žrde svojím druhým gólom Iľko - 0:6.

Do druhého dejstva sme tak mohli poslať štvoricu nových hráčov, pričom hneď dvojica z nich si odbila debut v súťažnom zápase "A"-tímu - konkrétne Lukáš Prokop a Adam Oravec. Po úvodnom náznaku Osrblia sa hneď aj presadil spomínaný Oravec, no bol v postavení mimo hry, a tak gól neplatil. Domáci sa ale nadýchli a v ofenzíve boli oveľa aktívnejší ako v prvom polčase. Ich najväčšia šanca však prišla po zlom odkope Iľka, ktorý skončil na brvne Badžgoňovej brány. Neplatil ani hetrikový presný zásah Alijagića, hlavný rozhodca signalizoval jeho hru rukou. Potlesk sa ozval areálom Partizánu, keď Mojžiš svoju technickú strelu zatočil takmer do siete. Peknou individuálnou finesou to vyšlo proti našej obrane aj Mejrimu, Badžgoň bol pozorný. Šošonom sa po zmene strán nedarilo presadiť do zahustenej obrany Osrblia, nevychádzali najmä finálky. Naopak, domáci v bielom neustále skúšali svoje šťastie. Keď už sa striedajúci Ziblim dostal k dobrej strele, sklz obrancu mu ju zmaril. Napokon sme dočkali aj v druhom dejstve. Oravec unikol obrane, ale trafil brankára, rovnako aj dorážajúci Prokop, na tretíkrát ale dotačil loptu do siete hetrikový Alijagić - 0:7. Vzadu sme však naďalej museli byť v strehu, strela Mejriho obtrela bočnú sieť a pri tutovke Švédu vynikol skvelý Badžgoň. Z rýchleho protiútoku sme tak pridali na Horehroní ôsmy kus, po Prokopovej prihrávke zakončoval osamotený Ďuriš - 0:8.

Aj tretie kolo, resp. šestnásťfinále Slovenského pohára sme zvládli bez väčších problémov. Osemfinálová fáza Slovnaft Cupu sa odohrá predbežne počas najbližšej reprezentačnej prestávky v novembri, meno súpera sa dozvieme po žrebe. Najbližšie nás čakajú tri domáce "oriešky" pre Šošonov. Príď ich rozlúsknuť s nami, vstupenky sú v predaji!

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina
“Veľmi dobrý prvý polčas s peknými akciami, ktorými sme, snáď, potesili aj prítomných divákov. Sme radi, že sme duel rozhodli hneď na začiatku a následne mali väčšiu voľnosť. Žiaľ, v druhom dejstve tam bolo veľa strát, nekoncentrácia, pomalá hra, ktorou sa nechceme a nemôžeme prezentovať. Súper tam každopádne ukázal individuálnu kvalitu, prajem im veľa šťastia v lige. Už sa sústredíme na Bystricu, s ktorou chceme pokračovať v nastolenom ligovom trende.”
Samuel Gidi, stredopoliar MŠK Žilina

“Hlavne v prvom polčase to bolo z našej strany podľa predstáv, strelili sme góly, plnili sme pokyny i úlohu favorita. Išli sme jednoznačne za postupom. Pri takom náskoku sme po zmene strán trochu zvoľnili v tempe, nasadení a celkovo sme podali taký vlažný výkon. Postup teší, potrebujeme však ešte pridať v mentálnom nastavení. Každopádne ďakujeme domácim za super atmosféru i celkové prijatie. Proti Bystrici chceme pokračovať v našich výkonoch, chceme potešiť našich fanúšikov hrou i výsledkom.”