Góly: 13. Hydara, 44. Kujabi, 88. Šilhart - 26. a 66. Prokop
ŽK: 90.+ Šilhart - 54. Pališčák, 71. Prokop
Rozhodca: Chromý - Ralbovský, Lauer
Pohronie Žiar nad Hronom
Jurička - Teplan (C) (85. Cheprakov), Macej (60. Lupták), Straňák, Lovyniuk, Jokel (85. Mašlej), Hydara, Havrylenko, Horvát (76. Khiminets), Lutka (60. Šilhart), Kujabi

Badžgoň - Mynář, Drame, Oravec - Pališčák, Petruška (70. Šamaj), S. Javorček, Hranica - Badjie (80. Beňadik), Prokop, Pekelský

Vstup do celej sezóny MONACObet ligy naplnil očakávania dvoch aktívnych a ofenzívnych tímov. Avšak počas celého stretnutia sme iba dobiehali manko na súpera. Po vyrovnaní dvojgólového Prokopa na 1:1 i na 2:2 sme už však na gól domácich z 88. minúty odpoveď nenašli. Šošoni tak vstúpili do nového ročníka tesnou prehrou 2:3, hoci by stretnutiu viac svedčal remízový výsledok.

Trénerský tím na čele s hlavným kormidelníkom Vladimírom Veselým poslal zaujímavú jedenástku. Vôbec prvýkrát v žltozelenom drese nastúpila letná posila Róbert Petruška a šancu dostal v základe aj 16-ročný Tobiáš Pališčák. Kapitánsku pásku si premiérovo navliekol mladší z bratov Javorčekovcov - Samuel.

Od úvodu sa podľa očakávaní hralo v tempe, oba tímy si prišli zahrať futbal. Začiatok zachytili lepšie domáci, z úvodných náznakov šancí však v Žiari nezapršalo. Inak to už ale bolo v 13. minúte, kedy strieľal Hydara, lopta sa mu odrazila späť a druhým pokusom už nedal Badžgoňovi v našej bráne šancu. Postupne sme sa ale začali dostávať do tempa a naša snaha vyvrcholila po občerstvovacej prestávke. K lopte sa za hranicou šestnástky dostal Lukáš Prokop a presnou krížnou strelou ju upratal aj do siete - 1:1. Vyrovnanie nám nestačilo, na ihrisku sme boli lepším tímom, no Javorčekova strela skončila iba na brvne. A tak napriek prevahe prišiel trest. Dlhý center z pravej strany pristál v 44. minúte na hlave Kujabiho a ten sa v nábehu nemýlil. Gól do šatne bol aj poslednou zaujímavou vecou v prvom dejstve.

Po zmene strán sa začalo v o čosi opatrnejšom tempe, tímy z času na čas pohrozili, no obaja brankári to zvládali bez väčších problémov. Rozhýbal to až striedajúci Pohrončan Šilhart, ktorý po pár minútach na ihrisku najprv vysunul do príležitosti Horváta a následnou technickou strelou takmer navýšil vedenie domácich. Prežili sme však mierny tlak súpera, hra sa vyrovnala, a to sme využili na moment prekvapenia. V ťažkom súboji 1 na 2 udržal v strede poľa loptu Petruška, posunul na mladučkého Pališčáka, ktorý dával pod seba na Prokopa a ten sa presadil aj po druhýkrát v zápase - 2:2. Šošoni cítili šancu aj na viac ako remízu a Pekelský takmer nachytal pri rozohrávke brankára Juričku. O pár chvíľ sme ale trestuhodne zabudli na Kujabiho na zadnej tyči, ten svoje zakončenie našťastie neumiestnil medzi tri žrde. Presnejší, žiaľ, bol Šilhart v 88. minúte. Na hranici pokutového územia si hodil loptu na ľavačku a trafil to, treba uznať, parádne. Misky váh tak preklopil vo vyrovnanom zápase na domácu stranu, na čo sme už tretíkrát nedokázali odpovedať.

Vstup do sezóny sme si určite predstavovali inak, no o body budeme bojovať aj o týždeň. Tentokrát doma (v tomto ročníku v Strážove) privítame v nedeľu o 10:30 hod. FC ŠTK 1914 Šamorín. Tešíme sa na vašu podporu.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Smolný vstup do ligy, tesná prehra nás mrzí. Je však na čom stavať, v našej hre bolo mnoho pozitívnych vecí. Žiaľ, nevyhli sme sa zaváhaniam v defenzíve, bol to však prvý duel v sezóne. Myslím, že dnes sme boli svedkami veľmi dobrého futbalu, šance sa striedali na oboch stranách a padli pekné góly. Živelný zápas plný mladíckej dravosti, bolo sa na čo pozerať. Chcel by som pochváliť našich chalanov a rovnako aj súpera. Stretnutiu by podľa mňa oveľa viac svedčala remíza. Ideme ďalej, tešíme sa už na domáci duel so Šamorínom."