Luksch – Krčík, Hradecky, Podhorin, Černek – M. Hollý (80. Mášik), M. Nagy (C), Gaži (71. Matejov), Morong – Haša (70. Sobczyk), Smékal (89. Ranko)

MŠK Žilina
Belko - Leitner, Jaššo, Ndjeungoue - Bari (85. Hubočan), Sauer, Adang, Javorček - Bile (64. Nsona), Jambor (C), Iľko (77. Essomba)
Zápasové menu

Súboj 20. kola nás aj s vynútenými zmenami v zostave zavial na Záhorie, kde sme sa okrem viacerých absencií museli vysporiadať s najrýchlejším inkasovaným gólom sezóny. Našťastie to s nami príliš neotriaslo, domácim sme sa vyrovnali hrou a napokon aj na ukazovateli skóre. Vyrovnaný duel chceli zvrátiť na svoju stranu oba tímy, po zmene strán však boli úspešnejší obaja brankári.

Najbližšie nás v lige čaká domáci súboj proti Michalovciam - v sobotu 24. februára od 15:00. Vstupenky sú už v predaji online.

ZOSTRIH ZÁPASU

Bez Minárika, Hubočana i Stojchevskeho. Naši tréneri na čele s Jaroslavom Hynkom tak museli popri odchodoch rátať v Skalici ešte aj s absenciami ďalších stopérov. K tomu chýbali aj Samo Ďatko a Sammy Gidi. To otvorilo dvere do ligy Tomášovi Jaššovi, ktorý si na Záhorí odbil svoju premiéru. Do základu sa vrátil po povinnostiach v UEFA Youth League Majo Sauer, na krídle dostal šancu Patrik Iľko.

Ledva sme dopísali tieto slová a už sme prehrávali. Po rozohrávke spravil výbornú prácu domáci Hollý, ktorý najskôr ukradol loptu Barimu a ešte finálkou vysunul Smékala. Ten to popri cúvajúcom Belkovi trafil presne k tyči a od 30. sekundy sme museli dobiehať manko. Skorý gól domácich povzbudil, aktivita bola v úvode na ich kopačkách. Náš prvý strelecký pokus priniesla až 12. minúta, kedy to skúsil propagačnou strelou Paťo Iľko, s prispením nepredvídateľného terénu narobila Lukschovi problémy. Nielen v tomto ročnom období sme museli rátať s "kvalitným" prírodným trávnikom, navyše defenzívne ladeným domácich tento scenár sedel ako uliaty. A tak sme postupne začali hľadať cestičky do prehustenej obrany Skalice. Ich režisérom bol predovšetkým Majo Sauer so Xavierom Adangom. Podarilo sa to v 29. minúte, kedy to dôrazom naštartoval Eric Bile. Ten sa predral do zakončenia, ktoré bolo zblokované, zblokovaný bol aj následný pokus Paťa Iľka, no do tretice sa lopta odrazila k Dominikovi Javorčekovi, ktorý to umne uložil k žrdi - 1:1. Javor tak zaznamenal svoj prvý gól v aktuálnom ligovom ročníku. Náš gólman Belko predviedol výborný zákrok v 32. minúte, kedy tentoraz v mikrosúboji proti Smékalovi vyšiel ako víťaz po krásnom zákroku. Dobrá kombinácia vyšla hynkovcom v 39. minúte, Bile to ideálne sklepol na strelu Adangovi, obrana v bielom odolala a znova nášmu pokusu nedovolila prejsť na Lukscha.

Štart druhého dejstva mohol vyjsť do gólu nám. Strela kapitána Tima Jambora mala dobré parametre, Luksch vyrážal na Bileho, ktorý však bol v ofsajdovom postavení. Technickým pokusom to skúšal po kľučkách aj oslávenec Iľko, znova iba do miest, kde stál pripravený skalický brankár. Kombinácia vyšla aj domácim pred uplynutím hodiny hry, aj my sme však stihli zblokovať obetavo zblokovať strelu Hollého. Sľubná parketa na gól sa nám naskytla po faule na aktívneho Iľka. V 62. minúte sa k lopte postavil Timo Jambor, z priameho kopu znova lopta cez brániacich hráčov neprešla. Prejsť do siete mohla tutovka domácich v 80. minúte, to by však Sobczyk musel v dobrej pozícii po spätnej prihrávke trafiť bránu. Záverečné minúty priniesli snahu oboch tímov strhnúť to na svoju stranu, viac sa myslelo na útoky ako obranu. V 84. minúte spravil všetko ideálne pri individuálnej akcii striedajúci Loic Essomba až na finálnu prihrávku, po ktorej zhasla naša nádej na gól. O štyri minúty to ten istý hráč spravil lepšie, chaos vo vápne domácich po jeho prihrávke nezužitkoval Adang a Leitnera zastavil hvizd rozhodcu, ktorý videl jeho hru rukou. Nadstavený čas priniesol štandardku domácich, ktorú sme na viackrát odvrátili. Stretnutie ukončila bomba vedľa od kapitána Záhorákov Nagya. Vyrovnané stretnutie tak prinieslo deľbu bodov. Tento jeden nás s veľkou pravdepodobnosťou už s istotou posúva do prvej šestky.

Po súboji v Skalici nás čaká najbližšie domáci duel. Nabitý záver februára odštartujeme najskôr posledným domácim zápasom základnej časti. V sobotu od 15:00 hod. k nám zavítajú hráči Michaloviec. Vstupenky sú už v predaji online (stačí kliknúť na obrázok vyššie a sedíš s nami na tribúne).

HLASY PO ZÁPASE
Pavol Majerník, tréner MFK Skalica
"Prvý, rýchly gól nám veľmi pomohol, dám nám dobrú energiu. Nevydržala nám však dlho, stiahli sme sa do bloku a boli pasívni. To sme nechceli. Viazlo nám to, dostali sme gól na 1:1, čo bolo odrazom prvého polčasu, Žilina si vyrovnanie zaslúžila. Po zmene strán sme sa nechceli púšťať so Žilinou do otvoreného futbalu, rozumne sme čakali a počkali sme si na šance, ktoré prišli. Avšak, nevyužili sme ich, a tým pádom sme to nezlomili na svoju stranu. Žilina však aj na veľmi zlom teréne hrava veľmi dobre, výsledok je preto spravodlivý."
Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"Kvalitné výkony sme už na takýchto náročných trávnikoch ukázali aj na jeseň, ale teraz k tomu pribudla aj značne pozmenená zostava. Hráči si na seba musia postupne zvyknúť, možno aj preto taký začiatok. Za dnešok si ale chalani zaslúžia pochvalu. Nezačali sme síce ideálne, defenzívny súper nám strelil rýchly gól, no aj tu sa ukázala bojovnosť hráčov, že s tým chceli niečo urobiť. Podarilo sa nám aspoň vyrovnať, keď sme sa nebáli ísť aj do zložitejších kombinácií. Okrem našej hry sme dnes chceli vidieť od hráčov charakter, disciplínu a taktické veci, ktoré sme si povedali, a to sme zvládli. Musíme sa však pozrieť na chyby, ktoré sme robili pri prechode do defenzívy a zapracovať na tom. Pochváliť chcem aj premiéru Tomáša Jašša, ktorý to zvládol s loptou, bez nej aj pri rozhodovaní. Úvodný gól šiel síce cez neho, ale musíme sa na to spolu lepšie pozrieť, čo sa dalo urobiť inak a či to bola jeho chyba. Dnešný bod je pre nás dobrý aj v boji o zaistenie prvej šestky, vyžmýkali sme ho vďaka našej bojovnosti. Pri citeľných stratách v zostave ukázali iní chalani potenciál a že si zaslúžia minutáž. To je pre nás dôležité.“
Tomáš Jaššo, obranca MŠK Žilina

"Premiéra nebola najmä v úvode jednoduchá, inkasovali sme hneď v 1. minúte od hráča, pri ktorom som bol ja. Snažil som sa však nevnímať to, že ide o môj prvý štart v Niké lige a naplno som sa sústredil na hru. Nervozita úplne opadla asi až po našom vyrovnaní. Bol to náročný súboj proti náročnému súperovi na náročnom teréne. Skalica veľa nakopávala, takže sme absolvovali veľa hlavičkových súbojov. V ofenzíve nám chýbali lepšie finálne prihrávky a častejšie zakončenie. Napriek tomu škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca, šance tam na to boli. Dnes nám chýbalo viacero chalanov, ale myslím si, že všetci, ktorí ich nahradili, podali dobrý výkon. Strata dvoch bodov však mrzí."