Fauly: 10:28

Belko - Leitner (46. Minárik), Hubočan, Ndjeungoue (62. Ďatko) - Bari, Adang, Sauer (62. Gidi), Javorček - Essomba (69. Iľko), Jambor (C), Nsona (46. Bile)

MFK Zemplín Michalovce
Frelih – Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Magda – Bednár – van Kessel (88. Veremieiev), Žofčák (C) (57. Shimamura (88. Vaško)), S. Danko (69. Ramos), Marcin – Niarchos (57. Adekunle Issa)

Ani na tretí pokus sme sa na jar nedočkali výhry. Tá sa podľa tabuľkového postavenia proti Michalovciam očakávala, realita však bola iná a pre Šošonov nie príliš ružová. Šablónovito pôsobili naše útočné snahy, navyše nevydarený výkon podčiarkol náš vlastný gól. Ten napokon znamenal remízu, keď náš záverečný tlak vyústil do faulu v pokutovom území. Aj bod nám však komplikuje postavenie v tabuľke a zaistenie druhého miesta pred nadstavbovou časťou. Základnú časť zakončíme v sobotu na pôde Dunajskej Stredy.

ZOSTRIH ZÁPASU

Návrat viacerých zranených hráčov sa premietol do základnej zostavy trénera Jaroslava Hynka, ktorý sa najmä vzadu mohol spoľahnúť na Tomáša Hubočana, vpredu si premiéru v základe odbil Kelian Nsona. Iba na striedačke začínali mená ako Minárik, Gidi, Ďatko či Stojchevski. S kapitánskou páskou viedol tím po Skalici opäť Timotej Jambor.

Zo začiatku zápasu to bola najmä naša ľavá strana, ktorá bola aktívna a ktorá hnala naše ofenzívne výpady. Tie vo finále pripravoval Dominik Javorček, jeho prízemné centre nenašli nikoho číhajúceho v žltozelenom. Prvý pokus na hosťujúceho Freliha vyslal Xavier Adang, slovinský gólman ho "lapil". Michalovce síce pôsobili nenápadným dojmom, no v 15. minúte sme si pri prieniku a strele Šimka vydýchli, Belo jeho pokus zlikvidoval a dorážka Van Kessela mierila nad. Poriadnu dávku smoly sme mali v 23. minúte, kedy sme inkasovali. Strelu Bednára vyrazil Belko iba pred seba, tam Niarchos dorážal do tyčky. Lopta sa však nešťastne odrazila od hlavy Leitnera do našej opustenej brány. A grécky útočník Michaloviec sa tešil aj v 37. minúte, jeho hlavičke však predchádzal ofsajd. Museli sme niečo zmeniť a zapnúť, lebo sme boli pre súpera čitateľní a nevedeli sme sa dostať do zakončenia. Zmenila to až 42. minúta a zakončenie Bariho, nám sa však dorážka v podaní Jambora nevydarila, keď na ňu nedočiahol.

Na až príliš strojený polčas, v ktorom sme pôsobili málo kreatívne, reagoval trénerský zbor hneď dvojitým striedaním. Nešťastného strelca Leitnera vystriedal aj s kapitánskou páskou Ján Minárik, Nsona prepustil miesto Ericovi Bilemu. Po zmene strán to odštartovali štandardky, naša sa poodrážala vedľa, nebezpečnejšie vyzerala tá hosťujúca, ktorú sme, našťastie, odpratali preč. Ľubo Belko hasil aj priamy kop Žofčáka, ktorý si postrážil. Väčšia zmena v našej hre neprichádzala, na rad tak prišlo ďalšie dvojité striedanie v domácich radoch. Čakali sme na moment prekvapenia, na niečo, čo by zmenilo dejiny tohto zápasu a najmä nepriaznivý stav. Žiaľ, bolo to bez šťavy, naopak, nasadenie súpera a "chtíč" za prvou výhrou nás prevýšil. Záverečný tlak napokon priniesol aspoň jeden vytúžený gól žltozelených. Javorček unikol po čiare až k päťke, kde ho fauloval súper a kopala sa penalta. K bielemu bodu sa postavil Timo Jambor a s istotou premenil - 1:1. Ostal nám čas aj na rozhodujúci úder, z priameho kopu však k otočke neprišlo.

Ani do tretice sme sa nedočkali na jar plného bodového zisku, je z toho iba ďalšia remíza 1:1. Zatiaľ sme si rak nepoistili druhú priečku. V poslednom kole základnej časti na budúci víkend cestujeme do Dunajskej Stredy, kde sa rozhodne o tom, z ktorého miesta pôjdeme do nadstavby.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina
"My musíme vo finále remízu brať, ale myslím si, že zápas sme mali gólovo zvládnuť, zvlášť v prvom polčase, kde sme mali dobré situácie, ktoré vieme riešiť lepšie a gólovejšie. Žiaľ, prišiel scenár s inkasovaným gólom, ktorý pomôže súperovi v hlbokom aktívnom bloku. Spokojní nie sme ani s hrou, súper skvele a skúsene bránil, my sme boli postupom času viac a viac nervózni, z toho pramenili nepresnosti, penalta nám zachránila výsledok aspoň do remízy. To bol asi jeden z mála momentov, ktorý bol intenzívny a správne zahraný. Inak sme boli málo nebezpeční. Súper mal impulz v podobe nového trénera, bolo to vidieť na ich hre. Náš tím musí po všetkých peripetiách makať a nabrať sebavedomie, ktoré budeme do nadstavby potrebovať. Hráči, ktorí boli viac striedajúcimi, potrebujú teraz zabrať a potiahnuť to."
František Straka, tréner MFK Michalovce
"Som spokojný, pretože sme sa prezentovali veľmi dobre najmä v prvom polčase. Boli sme agresívni, pretože súper má silných a takticky skvele pripravených hráčov. Fajn, bod aj beriem, aj neberiem, pretože sme si v závere nepostrážili jeden nábeh súpera. Situáciu nech si každý vyhodnotí podľa seba. Môj tím musím pochváliť, pretože bojoval a som presvedčený, že má na to, aby zostal v lige."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina

"Remíza sa nám určite máli, i keď v konečnom dôsledku môžeme byť za ňu radi. Ak však chceme hrať o top trojku, čo chceme, tak musíme v takýchto stretnutiach určite zbierať tri body. Našťastie sme aspoň v závere dokázali uchmatnúť jeden, no nie sme spokojní. Bolo to celkovo bez myšlienky, iba sme si loptu prihrávali vzadu a dopredu sme nevedeli nič vymyslieť. Keď sa už niečo črtalo, tak sme to nevyriešili, ako sme mali. Inkasovali sme síce nešťastný gól, no na to sa vyhovárať nemôžeme, keď sme v ofenzíve nič nepredviedli. Súper dal do zápasu väčšiu emóciu, väčšie chcenie, čo im určite pomohlo. Mrzí ma to, na domácom trávniku nemôžeme hrať takto odovzdane. Teraz nám neostáva nič iné, iba dať hlavy hore a zameriavať sa už na pohár a posledné kolo základnej časti. V oboch chceme vyhrať."