ŽK: 41. Demiri, 86. Jánošík - 14. Rorić, 56. Tjiby Ba, 70. Ventúra
Rozhodca: Ochotnický -Pozor, Hrmo
Holec - Vallo, Kaša, Králik, Sluka - Káčer (C), Demiri, Bernát (68. Myslovič) - Jánošík (86. Tomič), Boženík (77. Balaj), Diaz

ŠKF Sereď
Iliev – Dabó, Djiby Ba, Hučko (C), Slaninka – Morong, Ventúra (87. Adekuoroye), Rorič (74. Do Amaral), Iván – Cleber (46. Louka) – Pankaričan
Futbalisti MŠK Žilina hostili pred reprezentačnou prestávkou pod Dubňom hráčov Serede. Za stáleho dažďa načal súpera najrýchlejším gólom šošonov v sezóne Ján Bernát, ktorý už po 53 sekundách otvoril skóre. Napriek viacerých sľubným šanciam to bolo z našej prevahy jediné gólové prevedenie v zápase. Do tabuľky nám však prinieslo ďalšie dôležité tri body proti nie jednoduchému súperovi.

Zostrih zápasu

V základnej zostave trénera Jaroslava Kentoša dostali proti ŠKF od začiatku dôveru na pravej strane Kristián Vallo, o líniu vyššie zas Lukáš Jánošík.

Šošoni mali najlepší možný vstup do stretnutia, ihneď zatlačili súpera, strelu kapitána Miroslava Káčera ešte brankár hostí Iliev stihol vyraziť, no lopta sa dostala na kopačku Jána Bernáta a náš najlepší strelec zaznamenal svoj šiesty gól strelou po zemi - 1:0. Aktívny úvod šošonov pokračoval, ďalšiu peknú strelu vyslal Besir Demiri, no jeho lopta pohladila iba hornú sieť. Vzápätí to skúsal ľavačkou Jánošík, opäť však napol iba bočnú sieť. Po štvrťhodine hry sa po nenápadnom centri ocitol v tutovke Rorić, hlavičkou však mieril nad. Strelecká aktivita kentošovcov neutíchala, v 21. minúte to skúšal Ivan Diaz, opäť tesne vedľa Ilievovej brány. Naša druhá gólová radosť neprišla ani po dobrom rohovom kope Demiriho, ktorý hľadal Jánošíka, lopta s odrazila ešte k dvojici našich, ale tí sa nedohodli pri zakončení. Loptu tak poľahky skryl v náručí Iliev. V 31. minúte znova skákal na rohový kop Martin Králik, ktorý sa aj dostal k zakončeniu, hlavou však tesne minul pravú tyč seredskej brány. Králik bol pri chuti, v 34. minúte znova hlavičkoval, opäť mimo troch žrdí. Napriek niekoľkým ďalším náznakom šancí sa už skóre do polčasovej prestávky nemenilo.

Druhé dejstvo odštartoval v 48. minúte Robo Boženík hlavičkou v dobrej pozícii, náš hrotový útočník sa dokázal uvoľniť, no nenamieril presne. Potlesk si vyslúžil jedovatou strelou v 54. minúte Jánošík, ale najzamestnanejší muž súperovho mužstva - Iliev stihol zakročiť. Diaz o niekoľko minút nepresným zakončením iba napodobnil neúspešných spoluhráčov. Sereď sa dostávala pred Holeca sporadicky, v 60. minúte však hlavičkoval v nebezpečnej pozícii Chorvát Rorić a vystrašil defenzívu žltozelených. Na chvíľu ožili aj hostia, druhým gólom ich mohol schladiť Boženík, ktorý nedočiahol na strieľanú prihrávku od Kristiána Valla. Sereď hrýzla, v 80. minúte dostal až príliš veľa priestoru Morong, no rovnako ako naši hráči v prvom polčase  napol iba bočnú sieť. V nadstavenom čase mohol pridať poistku a bodku za stretnutím striedajúci Filip Balaj, ale v tutovke pálil vedľa. Napriek tomu sme si najtesnejšie vedenie ustrážili a pripísali si už ôsmu výhru sezóny.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Dnes to vôbec nebol jednoduchý zápas, Sereď ukázala svoju silu, chcela hrať futbal a mala výborný prejav. Keď má niekto vyššie držanie lopty ako Trenčín, tak musí mať určitú kvalitu. Očakával som veľmi náročný zápas, a to sa iba potvrdilo. Možno si mysleli fanúšikovia z hľadiska postavenia v tabuľke, že to bude kanonáda, ale treba oceniť aj Sereď. Napriek tomu to dnes nebol náš optimálny výkon, no po prehre v Dunajskej Strede sa chalanov nepripravovalo na zápas ľahko. V zákončení nám chýbala kvalita prevedenia, niektoré veci boli sílené. Je to aj o hlave, psychike. Chalani veľmi chceli, vedeli, o čo ide. Každý, kto hrá alebo hral futbal, to pochopí. Vidím do tímu, a preto si cením hlavne nasadenie a snahu hráčov. Máme dva týždne prestávku, využijeme ich maximálne efektívne."
Slavče Vojneski, tréner ŠKF iClinic Sereď
„Čo sa dá povedať, ak dostanete gól po 50 sekundách hry? Vedeli sme, že budeme hrať proti tímu, ktorý inkasoval doposiaľ iba osem gólov, zdobí ho dobrá defenzíva, ale aj dobre kombinuje a útočí. Spravili sme si dôkladnú analýzu súpera pred zápasom, ale nepočítali sme naozaj s takým skorým úvodným gólom. Musíme viac pracovať na našej hre, máme niekoľkých hráčov zranených. Čakal som však dnes viac od niektorých hráčov. Aj tí, ktorí prišli na trávnik z lavičky, by mali ukázať viac umenia a bojovnosti za náš dres a za náš klub.“
Ján Bernát, stredopoliar MŠK Žilina

„Bol to ťažký zápas, lebo Sereď bola dobrým súperom, bola kvalitná na lopte a museli sme hrať aj bez lopty. Chvalabohu sme udržali nulu vzadu, to bolo najdôležitejšie a skorý gól nám zabezpečil víťazstvo. Skorý gól zvýši sebavedomie, ale môže nastať aj opačná reakcia – keď sa mužstvo uspokojí, ale bol to náročný zápas, či by sme dali gól alebo nie. V hlavách sme nemali to, že by sme si mohli dovoliť poľaviť, ale reakcia tímu bola dobrá aj po strelení gólu. Som rád, že som skóroval, som za to vďačný, lebo góly mi pomáhajú vo výkonoch a sebavedomí. Prišla ma podporiť priateľka s kamarátmi a gól venujem im.“