Fauly: 16:11

Petráš - Suľa (46. Anang), Kopas, Nemčík, Sluka (C) - Myslovič, Fazlagić (62. Gono), Bichakhchyan (69. Slebodník) - Rusnák (69. Ďuriš), Jambor, Goljan (62. Kaprálik)

ŠKF Sereď
Yakubu – Katunský, Dias, Hurtado, Hučko (C) (46. Popović) - Gatarić, Kříž (70. Machuča), Morong – Potoma, Radić (46. Jureškin), Haša
Nový fortunaligový ročník začali futbalisti MŠK Žilina rozohratí z Európskej konferenčnej ligy. V premiérovom ligovom kole sme presne po dvoch mesiacoch privítali pod Dubňom Sereď. Aj pri prerotovanej zostave nám opäť vyšiel prvý polčas po dvoch výstavných ľavačkách Patrika Mysloviča. Po zmene strán ho napodobnil úsmevným gólom Timotej Jambor, a tak sme vstúpili do ligy víťaznou nohou po jasnej výhre 3:0.

ZOSTRIH ZÁPASU

Očakávané sa stalo skutočnosťou, tréner Pavol Staňo nechal viaceré svoje opory v prvom ligovom kole odpočívať. Proti Seredi tak dostali premiérovo v ligovom základe šancu odchovanci Adam Goljan a Timotej Jambor. Oproti Cypru sa vymenila i celá obrana, v zostave ostal jedine Enis Fazlagić a Matúš Rusnák, ktorý sa presunul do útoku.

Ani prerotovanie zostavy nás nezastavilo v útočnej kombinačnej hre, ku ktorej sa potleskom pridali aj diváci. Tí si zakričali gól už v 5. minúte, kedy sa k lopte na hranici šestnástky dostal Patrik Myslovič a svoju presne mierenú ľavačku schoval k tyči - 1:0. Vzápätí mohli hostia vyrovnať, z päťky sa po rohu hlavou snažil presadiť Radić, mieril našťastie nad. Z nášho rohového kopu zas pálil po signáli Vahan Bichakhchyan, neprepálil však húštinu tiel pred ním. Kombináciu ohodnotenú potleskom predviedli Šošoni v 25. minúte, na jej konci bola delovka Enisa Fazlagića, ktorý ale neprepálil hráčov v červenom. Hostia hrozili po štandardkách, vo vzduchu kraľoval gólman Samuel Petráš. Jedovato pálil Morong v 34. minúte, náš brankár loptu, ktorá tesne minula tyč, kontroloval iba pohľadom. Seredčania sa aj vďaka našim nepresnostiam dostávali pred našu šestnástku, zvýšiť vedenie sme ale mohli my. Mäkučký center Goljana nezužitkoval osamotený Myslovič, ktorý síce trafil bránu, ale Yakubu jeho pokus skrotil do rukavíc. V 42. minúte pálil z priameho kopu Adam Kopas, strela mala razanciu, chýbala jej však presnosť, keď letela zhruba meter nad brvno. Chirurgickú presnosť ukázal Myslovič aj v 43. minúte. Jeho ľavačka aj druhýkrát zapadla k žrdi po takmer identickej strele ako na začiatku stretnutia z hranice šestnástky - 2:0

Aj druhé dejstvo sme mohli otvoriť gólom, po piatich minútach vysoko vybehol Yakubu, síce sa stihol vrátiť do brány, no do brejku sa dostal Goljan, jeho ľavačka obtrela ľavú tyč seredskej brány. Tešili sme sa až v 59. minúte a obrovskú zásluhu na tom mal brankár hostí. Timotej Jambor po odrazenej lopte nešpekuloval, vystrelil, a hoci jeho strela smerovala presne do náručia Yakubua, tá mu pomedzi nohy prešla až do brány. Timov úsmev signalizoval, že sám nečakal, že po tejto propagačnej strele zaznamená svoj druhý ligový gól - 3:0. Myslovič bol pri chuti, v 74. minúte ale mieril nad. Rovnako pochodil aj o päť minút neskôr, priamy kop z hranice veľkého vápna taktiež umiestnil nad bránu. Štandardku kopali aj Seredčania, lopta od Gatarića mierila mimo. Na opačnej strane sa snažil premeniť kľučky na štvrtý gól striedajúci Dávid Ďuriš.

Do ligy a zároveň na štvrtkovú odvetu proti Limassolu sme sa naladili najlepším možným spôsobom. Štvrtkový duel má pod Dubňom výkop o 18:45 hod. - vstupenky sú od nedele vo voľnom predaji pre všetkých. Počas budúceho víkendu cestujú Šošoni v rámci 2. kola Fortuna ligy do Zlatých Moraviec.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"V dnešnom súboji dostali šancu ďalší hráči, pretože pracujú kvalitne v tréningoch, predviedli sa v dobrom svetle aj v prípravných zápasoch a za ich pracovitosť si určite túto príležitosť zaslúžili. Vôbec sme nemali obavy, ako to dnes skončí, výsledok však teší. V prvom ligovom kole, v ktorom chce každý vyhrať, splatili dôveru na výbornú. Určite nám pomohol úvodný gól, ktorý donútil oba tímy hrať inak. Vyhrávali sme, a tak sa nám otvárali iné priestory. V priebehu zápasu si súper vždy vytvorí nejaké šance, ale zmenená obrana dnes v defenzíve fungovala veľmi dobre. Smerom k štvrtku si musíme uvedomiť, že Apollon je naozaj silné mužstvo, o to viac nás potešilo vonkajšie víťazstvo. Domáci súboj bude ešte otvorený, ale s veľkou šancou sa ukázať našim divákom a prezentovať sa pekným futbalom. Samozrejme, urobíme všetko preto, aby sme si splnili sen a postúpili aj do ďalšieho kola. Pôjdeme do toho s pokorou, zodpovednosťou a so všetkým, čo k tomu patrí. Verím, že dnešný výkon bol pozvánkou na štvrtok a fanúšikovia nám pomôžu z tribún."
Branislav Sluka, obranca MŠK Žilina

"Tréner dnes obmenil väčšinu základnej jedenástky. Som rád, že sme všetci pracovali tak ako na tréningu a preniesli to aj do zápasu. Podľa mňa na našej hre nebolo badať to, že nastúpila obmenená zostava. Až v záverečných dvadsiatich minútach upadlo tempo hry, to však z oboch strán. V podstate sme mali ale celé stretnutie pod kontrolou, až na jednu situáciu z prvého polčasu, kedy mohol súper skórovať zo štandardky. Potešilo ma, že mi dal tréner dnes zodpovednosť niesť na ruke kapitánsku pásku a teší ma, že som doviedol tím do víťazného konca aj s čistým kontom vzadu. Dúfam, že sme naším výkonom navnadili divákov aj na štvrtok a verím, že ich príde na štadión čo najviac. Dáme do toho sto percent rovnako ako vždy."